Ekstraklasa. Piast mistrzem jesieni!

Piast Gliwice wygrał na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 2:0 w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Radoslava Latala byli wyraźnie lepszym zespołem i zasłużenie zgarnęli kolejne trzy punkty. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Josip Barisić.

Kamil Vacek   Aleksandar TodorovskiZawodnicy z Górnego Śląska szybko, bo już w 8. minucie gry, zdobyli pierwszą bramkę. Kapitalnym podaniem popisał się wtedy Marcin Pietrowski, który idealnie obsłużył Josipa Barisicia. Chorwat z impetem wpadł w pole karne lubinian i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Ta akcja nieco ustawiła boiskowe wydarzenia. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, choć w sytuacji z 18. minuty mogli mówić o sporym szczęściu. Wtedy to Michal Papadopulos głową próbował zaskoczyć Jakuba Szmatułę – uderzył jednak niecelnie.

Hebert Silva Santos    £ukasz SierpinaPo zmianie stron Piast dążył do podwyższenia wyniku. W 52. minucie podopieczni Radoslava Latala mieli bardzo dobre okazje do zdobycia drugiego gola. Ta sztuka udała im się jednak osiemnaście minut później. Wówczas Kamil Vacek znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Barisicia, a temu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki rywali. Do końca spotkania nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0 i już teraz mogą tytułować się mistrzem jesieni.

Po czternastu rozegranych kolejkach Piastunki z dorobkiem trzydziestu jeden punktów zdecydowanie przewodzą ligowej tabeli – nad drugą Legią Warszawa mają obecnie aż osiem oczek przewagi. Zagłębie z kolei zanotowało spadek z 7. na 9. pozycję w rozgrywkach.