Ekstraklasa. Piast kontynuuje serię zwycięstw

Trwa zwycięska passa Piasta Gliwice. Piłkarze Waldemara Fornalika pokonali przed własną publicznością Zagłębie Lubin 1:0, dzięki czemu zainkasowali komplet punktów w trzecim ligowym spotkaniu z rzędu. Jedynego gola zdobył Piotr Parzyszek.

Początek meczu upłynął pod znakiem intensywnej walki w środku pola i dużej liczby strat po obu stronach boiska. Jako pierwszy sytuację opanował Piast, który w 15. minucie wyszedł na prowadzenie. Tomasz Jodłowiec dośrodkował z okolic linii pola karnego, obrońcy Zagłębia pozostawili bez opieki Piotra Parzyszka, a ten efektownym strzałem nie dał żadnych szans Konradowi Forencowi.

Chwilę później miejscowi musieli radzić sobie w osłabieniu. Bezpośrednią czerwoną kartkę po brzydkim faulu na Alanie Czerwińskim obejrzał Jorge Felix. Od tego momentu podopieczni Waldemara Fornalika skupili się głównie na defensywie. Goście poczuli swoją szansę i próbowali doprowadzić do remisu. Poza jednak marnej jakości uderzeniem Damjana Bohara, nie byli w stanie niczego konkretnego wskórać.

W drugiej połowie Miedziowi wciąż szukali wyrównującego trafienia. O sporym pechu mogli mówić w 51. minucie, gdy tuż obok słupka posłał piłkę Filip Jagiełło. W kolejnej akcji Frantisek Plach popisał się świetną interwencją po groźnym strzale Filipa Starzyńskiego. Gospodarze byli w coraz większych opałach. Na ich szczęście rywale wykazywali się zazwyczaj brakiem precyzji i zimnej krwi w decydujących momentach.

Ostatecznie Piast utrzymał jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania, dzięki czemu umocnił się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli, a co za tym idzie – zrobił poważny krok w kierunku gry w europejskich pucharach. Dla gliwiczan była to trzecia ligowa wygrana z rzędu. Zagłębie zachowało natomiast szóste miejsce, ale może je stracić na rzecz Pogoni Szczecin.