Ekstraklasa. Pewne zwycięstwo Jagi, łęcznianie coraz bliżej spadku

Jagiellonia Białystok pewnie pokonała na własnym terenie Górnika Łęczna 2:0 w meczu grupy spadkowej w ramach 31. kolejki Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej części spotkania. W 19. minucie gola z rzutu karnego strzelił Piotr Tomasik, natomiast tuż przed przerwą wynik ustalił Konstantin Wasiljew.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się gospodarze, którzy już po jedenastu minutach gry mogli prowadzić dwoma golami różnicy. W bramce gości dobrze jednak spisywał się Sergiusz Prusak, który poradził sobie ze strzałami Gutieri Tomelina oraz Piotra Grzelczaka. W 18. minucie sędzia wskazał na „wapno” dla Jagi, po faulu Damiana Jakubika na Karolu Mackiewiczu. Pewnym egzekutorem „jedenastki” został Piotr Tomasik.

Bart³omiej Dr¹gowski Bartosz Œpi¹czkaPo objęciu prowadzenia podopieczni Michała Probierza cofnęli się do obrony i czekali na kontry. Goście, mimo częstszego posiadania piłki, nie potrafili przebić się przez defensywę miejscowych. Tuż przed przerwą białostoczanie zadali kolejny cios. Tym razem na listę strzelców wpisał się Konstantin Wasiljew, który mocnym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans Prusakowi na skuteczną interwencję.

£ukasz Burliga Rafa³ Grzyb Grzegorz PiesioPo zmianie stron łęcznianie prezentowali się znacznie lepiej niż przed przerwą, jednak wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Jagi. Szczęścia szukali Tomasz Nowak i Bartosz Śpiączka, lecz bez efektu. W doliczonym czasie gry honor gości mógł uratować Jakub Świerczok, ale ten uderzył zza szesnastki tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną piłkarzy Michała Probierza.

Po 31. rozegranych kolejkach Jagiellonia ma w dorobku dwadzieścia jeden punktów i zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli. Łęcznianie z kolei, po drugiej porażce poniesionej z rzędu, pozostali w strefie spadkowej, na 15. pozycji.