Ekstraklasa. Pewna wygrana zabrzan

Górnik Zabrze bez większych problemów pokonał u siebie Pogoń Szczecin 2:0 w spotkaniu 32. kolejki TMobile Ekstraklasy. Golkipera Portowców pokonali Roman Gergel oraz Łukasz Madej.

Górnik i Pogoń przed dzisiejszym meczem zajmowali odpowiednio siódmą oraz ósmą lokatę w grupie mistrzowskiej. Poprzednie swoje spotkania przegrali i raczej nie będą w stanie powalczyć o europejskie puchary.

Mimo to, ambitniej do spotkania podeszli zabrzanie, którzy zdominowali Portowców od pierwszego gwizdka sędziego. Gospodarze długo rozgrywali piłkę, lecz nie potrafili rozmontować obrony drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Po kwadransie gry Pogoń powinna była niespodziewanie prowadzić, ale Wojciech Golla pomylił się z trzech metrów. W odpowiedzi Robert Jeż płasko uderzył z linii szesnastego metra, jednak świetną interwencją popisał się Radosław Janukiewicz.

W kolejnych minutach gospodarze dość często oddawali strzały w kierunku bramki Portowców, lecz Rafał Murawski i Adam Danch nie potrafili pokonać golkipera ze Szczecina. W końcówce pierwszej połowy mecz się wyrównał, a Duma Pomorza skonstruowała groźną sytuację, której nie wykorzystał Adam Frączczak.

Po zmianie stron Górnik zaczął kontrolować grę i w 58. minucie wyszedł na prowadzenie. Roman Gergel otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, następnie wbiegł z nią w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Radosława Janukiewicza. Po zdobytej bramce zabrzanie z jeszcze większym animuszem starali się sforsować linię obronną rywali.

Taka gra przyniosła efekt w postaci gola w 78. minucie. Wówczas Roman Gergel  dostrzegł Łukasza Madeja, a ten zwodem minął obrońcę i przymierzył nie do obrony. W ostatnich minutach podopieczni Czesława Michniewicza próbowali odrobić straty, lecz ich przewaga nie przyniosła efektu bramkowego.

Górnik, dzięki dzisiejszej wygranej, awansował na szóstą pozycję, a szczecinianie zajmują ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej. W następnej kolejce piłkarze Józefa Dankowskiego będą gościć Lechię Gdańsk, natomiast Pogoń pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą.