Ekstraklasa. Pewna wygrana Korony w Niecieczy

Piłkarze Korony Kielce rozgromili na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0 i wskoczyli na 5. pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy.

To było ważne spotkanie dla obu drużyn. Słoniki muszą zbierać punkty, jeśli chcą utrzymać się w lidze. Scyzoryki próbowały przełamać serię czterech spotkań bez zwycięstwa.

Początek należał do gości, którzy pierwszą groźną akcję stworzyli w 13. minucie. Nika Kaczarawa wyszedł sam na sam z Dariuszem Trelą. Napastnik kielczan przelobował bramkarza rywali, ale futbolówka nie trafiła do siatki.

Gruzin zrehabilitował się chwilę później. Fatalnie zachował się golkiper gospodarzy, który – wybijając piłkę – trafił w nadbiegającego napastnika Korony. Futbolówka wylądowała w bramce. To 4. gol Kaczarawy w sezonie.

Na odpowiedź gospodarzy czekaliśmy do 39. minuty. Szymon Pawłowski znalazł na szóstym metrze Bartosza Śpiączkę, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką złocisto-krwistych.

Druga połowa to w wykonaniu gości głównie gra statyczna. Widoczne było oczekiwanie na wyjście z kontrą. W 72. minucie podopieczni Gino Lettieriego wreszcie ruszyli. Goran Cvijanović podał do Jacka Kiełba, który nie miał problemów z pokonaniem Dariusza Treli.

Wisienkę na torcie położył w 86. minucie Mateusz Możdżeń. Pomocnik kielczan oddał potężny strzał z dystansu, a piłka wylądowała przy słupku bramki niecieczan.

Korona Kielce zajmuje obecnie 5. miejsce z dorobkiem 34 punktów. Bruk-Bet znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Po 22. spotkaniach Termalica ma zaledwie 21 punktów i plasuje się na 13. pozycji.

W następnej kolejce Korona zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Bruk-Bet uda się na kolejny trudny mecz – tym razem do Zabrza.