Ekstraklasa. Paweł Brożek przesądził o wygranej Wisły Kraków

Wisła Kraków prowadziła już z Zagłębiem Lubin 2:0. Zaraz po przerwie odpowiedział Filip Starzyński. Chwilę później był remis, bo do własnej bramki trafił Marcin Wasilewski. W doliczonym czasie gry trzy punkty zapewnił gospodarzom Paweł Brożek.

Biała Gwiazda nie wygrała trzy razy z rzędu. O ile remis w Warszawie z Legią (3:3) można uznać za sukces, to podział punktów w starciu z Zagłębiem Sosnowiec (2:2) i klęska w Gliwicach (0:2) przyniosły rozczarowanie.

Była 9. minuta widowiska, kiedy z narożnika boiska centrował Rafał Pietrzak. Głową uderzał Zoran Arsenić i po małym zamieszaniu futbolówkę do bramki wepchnął Zdenek Ondrasek. Nie minął kwadrans, a mogło być 2:0. Gospodarze ruszyli z kontrą. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Martin Kostal. Rozpędzony Słowak zrobił niemal wszystko jak trzeba. Zabrakło precyzji. Piłka odbiła się od słupka.

W 22. minucie po raz kolejny w jednej z głównych ról wystąpił Pietrzak. Obrońca dośrodkował w pole karne, gdzie czekał już Rafał Boguski. Bramkarz bezradny, Wisła prowadziła 2:0. Ale mogło być jeszcze lepiej, gdyby pojedynek oko w oko z golkiperem gości wykorzystał chwilę przed przerwą Dawid Kort.

Biała Gwiazda nie postawiła kropki nad „i”, co zemściło się zaraz po zmianie stron. Najpierw – w ocenie arbitra – Marcin Wasilewski faulował w polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego. Z jedenastu metrów nie pomylił się Filip Starzyński. Goście złapali kontakt, a dodatkowo sprzyjało im szczęście. Jak wtedy, gdy Ondrasek – zamiast do bramki – trafił w poprzeczkę.

W 72. minucie Maciej Stolarczyk mógł ponownie bezradnie rozłożyć ręce. Jego podopieczni atakowali, jednak to Zagłębie zdobyło gola. Z prawej strony dośrodkował Starzyński, uderzał Damjan Bohar i piłka – po nodze Wasilewskiego – wylądowała w siatce. Wisła grała do końca, za co została nagrodzona w doliczonym czasie. Po rozpaczliwej centrze Jakuba Bartkowskiego z piłką minął się Jakub Tosik. Tam czyhał już Paweł Brożek, który przesądził o zwycięstwie gospodarzy 3:2.

W tabeli Ekstraklasy Biała Gwiazda awansowała na czwartą pozycję. Zagłębie jest 11 i rehabilitacji będzie szukać w domowym pojedynku z Legią.