Ekstraklasa. Pasy lepsze w Szczecinie, Pogoń coraz bliżej strefy spadkowej

Cracovia wygrała w Szczecinie z Pogonią 3:0 w spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dwa gole dla Pasów zdobył Krzysztof Piątek, a jedno trafienie dołożył Ołeksij Dytiatjew.

Cracovia bardzo szybko ustawiła sobie przebieg meczu. Już w 5. minucie bowiem Łukasz Załuska został zmuszony do wyciągania piłki z siatki. Po centrze z lewej strony boiska głową piłkę zagrał Miroslav Covilo, dopadł do niej Michał Helik, a ten wypatrzył Krzysztofa Piątka. Snajper krakowian bez problemów otworzył wynik spotkania.

W dalszej fazie Pogoń próbowała odrobić straty, lecz nie miała pomysłu na dobrze zorganizowaną defensywę zespołu z Grodu Kraka. Po dwudziestu minutach ponownie przebudziły się Pasy. Javi Hernandez dośrodkował z rzutu rożnego, a Ołeksij Dytiatjew powalczył w powietrzu i skuteczną „główką” pokonał Łukasza Załuskę. Ten gol ponownie rozjuszył zawodników Kosty Runjaica, lecz efektów wciąż nie było widać.

Po zmianie stron bliscy szczęścia byli gospodarze. W 53. minucie Adam Frączczak uderzył głową, lecz piłka obiła się od słupka bramki Michala Peskovicia. Goście również próbowali swoich sił na połowie przeciwnika, jednak już z taką łatwością – jak w pierwszej połowie –  nie dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Mimo to w samej końcówce Łukasz Załuska po raz trzeci skapitulował. Po centrze w pole karne miejscowych „główką” przymierzył Krzysztof Piątek – futbolówka odbiła się od Kamila Drygasa i wpadła do bramki. Ostatecznie podopieczni Michała Probierza triumfowali 3:0.

Dzięki zwycięstwu Cracovia awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pogoń natomiast spadła na czternastą pozycję i ma tyle samo punktów na koncie, co przedostatnia w stawce Bruk-Bet Termalica Nieciecza.