Ekstraklasa. Ósma z rzędu wygrana Pogoni u siebie

Pogoń Szczecin pokonała u siebie Górnika Zabrze 3:1 w meczu otwierającym 22. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Radosław Majewski, Zvonimir Koluzj i Mariusz Malec.

Ostatnie siedem spotkań przed własną publiczność to siedem wygranych Pogoni. Górnik – wzmocniony zwycięstwem nad Wisłą Kraków – mógł pokusić się o niespodziankę.

W 11. minucie Portowcy sami skomplikowali sobie sytuację. Po środkowaniu z narożnika boiska na nieodpowiedzialny faul zdecydował się Sebastian Walukiewicz. Arbiter bez zastanowienia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Igor Angulo. Ten sam zawodnik chwilę późnej zmarnował sytuację sam na sam z Łukaszem Załuską. To zemściło się już w 18. minucie, kiedy z rzutu wolnego gola zdobył Radosław Majewski.

Gospodarze byli coraz groźniejsi. Po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne obrońcy zdjęli piłkę z głowy jednego z rywali, ale zza szesnastki potężnym strzałem popisał się Zvonimir Koluzj. Martin Chudy skapitulował po raz drugi.

Górnik mógł się odgryźć, ale dwa razy na wysokości zadania stanął Łukasz Załuska. Zaraz po przerwie Pogoń postawiła kropkę nad „i”. Po kolejnej centrze główkował Kamil Drygas. Chudy sparował futbolówkę na poprzeczkę, ale przy dobitce był już bezradny. Z bliska trafił Mariusz Malec.

Po wygranej 3:1 Portowcy awansowali na 5. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Górnik jest 14.