Ekstraklasa. Nudy w Płocku, bezbramkowy remis Wisły z Arką

Wisła Płock zremisowała na własnym stadionie z Arką Gdynia 0:0. Mecz na obiekcie im. Kazimierza Górskiego nie rozpieścił kibiców. W całym spotkaniu Nafciarze oddali sześć celnych strzałów na bramkę, ani razu Seweryna Kiełpina nie zdołali zatrudnić goście.

Yannick Kakoko i Jose KanteW pierwszej połowie piłkarze obu drużyn rzadko prezentowali przyjemny dla oka futbol. Okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 42. minucie Wiślacy w końcu ruszyli do ataku. Dominik Furman dośrodkował w pole karne Arkowców, tam główkował Piotr Wlazło, ale świetnie między słupkami zachował się Konrad Jałocha.

Marcin Warcholak i Siargej KrivetsPo zmianie stron przyjezdni wciąż czuli niemoc w ofensywie. Niewielkie przebudzenie odnotowali za to miejscowi. W 65. minucie płocczanie mogli wyjść na prowadzenie, jednak piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Krzysztof Sobieraj. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Wlazło był bardzo bliski szczęścia. Po strzale zawodnika Wisły futbolówka odbiła się od poprzeczki. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Nafciarze, choć przełamali serię czterech porażek z rzędu, wciąż nie mają powodów do zadowolenia. W tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 16 punktów plasują się na 12. pozycji. Arka jest 7., jednak ostatnie zwycięstwo odniosła półtorej miesiąca temu w pojedynku z Cracovią.