Ekstraklasa. Nowak wpadł do ligi jak Bruce Lee, Lechia gromi Podbeskidzie

Lechia Gdańsk pod wodzą nowego szkoleniowca Piotra Nowaka rozgromiła na własnym stadionie Podbeskidzie BielskoBiała 5:0 w swoim pierwszym po zimowej przerwie ligowym spotkaniu. Do siatki gości trafili Sebastian Mila, Mario Maloca, Grzegorz Kuświk, Milos Krasić oraz Sławomir Peszko.

Piotr Nowak, który po obyczajowych ekscesach w USA podjął pracę w Lechii z miejsca, zmodyfikował taktykę gdańskiego zespołu i ustawił swoich podopiecznych w formacji 3-5-2. To, co według wielu miało się nie udać, przyniosło drużynie z Wybrzeża komplet punktów i aż pięć goli.

Flavio Paixao Krystian NowakOd samego początku na boisku dominowali gospodarze, co nie zaowocowało jednak stuprocentowymi sytuacjami bramkowymi. Po kwadransie lepszej gry i zdecydowanej przewagi zaczęło wiać nudą do tego stopnia, że kibice wygwizdywali piłkarzy. Emocje nadeszły dopiero w 42. minucie, kiedy to Kohei Kato został ukarany czerwoną kartką. Chwilę później z boiska został wyrzucony kolejny gracz gości – Marek Sokołowski.

Po przerwie podopieczni Piotra Nowaka szybko wykorzystali przewagę liczebną i już w 48. minucie objęli prowadzenie. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Adam Deja, a podyktowaną przez arbitra jedenastkę na gola zamienił Sebastian Mila   Flavio PaixaoSebastian Mila. Prowadzenie podwyższył Mario Maloca, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Wojciecha Kaczmarka. Pięć minut później było już 4:0. Najpierw w samo „okienko” przymierzył Grzegorz Kuświk, a następnie futbolówkę między nogami golkipera gości posłał Milos Krasić. Wynik spotkania na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił Sławomir Peszko. Reprezentant Polski uderzeniem głową zdołał umieścić piłkę w siatce rywali.

Lechia, dzięki wygranej, awansowała na 8. pozycję w ligowej tabeli. Podbeskidzie natomiast, po trzeciej porażce z rzędu, wciąż zamyka stawkę z dorobkiem 21 punktów. Piłkarzy trenera Piotra Nowaka w następnej kolejce czeka wyjazd do Kielc, podopieczni Roberta Podolińskiego z kolei podejmą Lecha Poznań.