Ekstraklasa. Niewykorzystana szansa Cracovii, Piszczek ratuje Sandecję

W pierwszym dzisiejszym meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Sandecji Nowy Sącz zremisowali w roli gospodarza z Cracovią 1:1. Bliżej wygranej byli podopieczni Michała Probierza, którzy prowadzili do 87. minuty spotkania po golu Michała Helika. Wówczas jednak jeden punkt beniaminkowi zapewnił Filip Piszczek.

Choć początek meczu był dość wyrównany, konkretniejsi w swoich poczynaniach ofensywnych byli zawodnicy z Grodu Kraka. W 9. minucie goście prowadzili bowiem po świetnie wykonanym rzucie wolnym. Wówczas Szymon Drewniak zacentrował w pole karne, a tam Michał Helik przeskoczył Michala Pitera-Bucko i strzałem głową nie dał większych szans Michałowi Gliwie na skuteczną interwencję.

Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęła drużyna Radosława Mroczkowskiego. Z przewagi beniaminka nic jednak konkretnego nie wynikało. Słabo nastawiony celownik miał zwłaszcza Aleksandar Kolew, który w 25. minucie – będąc w dogodnej sytuacji – uderzył „szczupakiem” tuż obok bramki strzeżonej przez Adama Wilka.

Taki obraz gry utrzymał się do końca pierwszego połowy. Mimo że Sandecja długimi momentami sprawiała lepsze wrażenie od gości, na przerwę oba zespoły udały się przy wyniku 1:0 dla Pasów. Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie w Niecieczy mogli… zasnąć z nudów. Na boisku nie działo się bowiem nic szczególnego i taki stan rzeczy miała miejsce do 75. minuty.

Wtedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Baran za brutalny faul na Javim Hernandezie. Wydawało się, że grający w osłabieniu gospodarze już nie wstaną z kolan i z wygranej będą się cieszyć piłkarze z Krakowa. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego podopieczni Radosława Mroczkowskiego niespodziewanie jednak wyrównali.

Jeden punkt beniaminkowi zapewnił Filip Piszczek, który w 87. minucie wykorzystał płaskie dośrodkowanie od Adriana Danka i wyprzedzając Piotra Malarczyka, wpakował futbolówkę do siatki. Remis tym samym pozwolił Sandecji awansować na dziewiątą pozycję w w ligowej stawce. Cracovia z kolei zachowała miano niepokonanej drużyny od trzech kolejek, a w tabeli plasuje się na czternastym miejscu.