Ekstraklasa. Niewykorzystana „jedenastka” Termaliki i podział punktów w Niecieczy

BrukBet Termalica Nieciecza bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bliżej wygranej byli gospodarze, ale w 64. minucie meczu rzutu karnego nie wykorzystał Wojciech Kędziora.

Pierwsze minuty pojedynku były bardzo obiecujące, ponieważ zarówno Termalica, jak i Ruch stwarzały groźne sytuacje. Pewnie ze swoich zadań wywiązywali się jednak bramkarze obu zespołów, którzy dobrze interweniowali między słupkami. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej utrzymać przewagi. Na początku lepiej prezentowali się podopieczni Waldemara Fornalika, natomiast pod koniec pierwszej części gry inicjatywa należała do gospodarzy. Przed przerwą kibice w Niecieczy goli jednak nie zobaczyli.

Tuż po zmianie stron przewagę uzyskali goście, którzy w 53. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Michał Helik uderzył z bliska, lecz zrobił to na tyle słabo, że piłkę przejął golkiper miejscowych. W 65. minucie słabo grający gospodarze otrzymali olbrzymią szansę w postaci rzutu karnego. Artem Putiwcew został sfaulowany przez Helika i sędzia wskazał na „wapno”. Do futbolówki podszedł Wojciech Kędziora, jednak Hrdlicka wyczuł intencje napastnika Słoni i zażegnał niebezpieczeństwu. Po niewykorzystanym rzucie karnym zawodnicy Czesława Michniewicza doszli do wniosku, że tylko ciężką pracą mogą wydrzeć zwycięstwo. Najgroźniej było w 93. minucie. Wówczas Hrdlicka wyszedł daleko od własnej bramki, a strzał rozpaczy Romana Gergela z linii bramkowej wybili obrońcy gości. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Podział punktów spowodował, że Termalica pozostała na piątym miejscu w ligowej tabeli. Ruch natomiast plasuje się tuż nad strefą spadkową. W następnej kolejce niecieczanie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Płock, a Niebiescy będą gościć Lechię Gdańsk.