Ekstraklasa. Niespodzianka w Lubinie, Zagłębie zatrzymuje Lechię

Trzynaście ligowych meczów z rzędu bez porażki i basta Lechia Gdańsk w końcu znalazła pogromcę, przegrywając na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2. Tym samym przewaga zespołu Piotra Stokowca nad drugą Legią Warszawa zmalała do czterech punktów.

Choć Zagłębie w bieżącym sezonie prezentowało się co najwyżej solidnie, potrafiło od czasu do czasu pokonać wyżej notowanego rywala. Tym razem ekipa z Lubina – na zakończenie 24. kolejki zmagań – odebrała punkty nie byle komu, bo samemu liderowi z Gdańska.

Początek spotkania nie zwiastował jednak raczej zwycięstwa Miedziowych. Oba zespoły miały spore problemy z wymienieniem kilku podań, stąd na boisku dominowały głównie chaos i nieporadność. Przełamanie nastąpiło w 28. minucie, kiedy to Błażej Augustyn sfaulował w polu karnym Bartosza Slisza, a „jedenastkę” pewnie egzekwował Filip Starzyński.

Lechia, mimo że nie stwarzała większego zagrożenia pod bramką gospodarzy, w 41. minucie dość niespodziewanie doprowadziła do remisu. W roli głównej wystąpił Jarosław Kubicki, który wykorzystał wrzutkę Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Dominika Hładuna.

Po zmianie stron zarówno jedna, jak i druga drużyna miała sytuacje, ale nie potrafiła zamienić je na gola. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, w 82. minucie decydujący cios wyprowadzili miejscowi. Bartłomiej Pawłowski świetnie dograł piłkę w pole karne, a tam dobrze ustawiony Damjan Bohar strzałem z pięciu metrów dopełnił formalności.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Bena van Daela do ósmej Korony Kielce tracą trzy oczka. Lechia natomiast poniosła trzecią w sezonie, a pierwszą od trzynastu ligowych spotkań porażkę. Nad drugą Legią ma cztery punkty przewagi.