Ekstraklasa. Niedosyt w Białymstoku, Rakels uratował Cracovię

Piłkarze Cracovii nie do końca zadowoleni kończą rundę jesienną Ekstraklasy. Pasy zremisowały na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:2, a jeden punkt zapewnił im chwilę przed końcem spotkania Deniss Rakels.

Jacka Zielińskiego nie tylko niepokoił brak zwycięstw w wykonaniu jego podopiecznych – od pamiętnego wyjścia do klubu nocnego, w którym udział brał także Bartosz Kapustka, krakowianie nie wygrali meczu (remis z Piastem 2:2 i z Koroną Kielce 2:2). Sytuację wykorzystała Pogoń Szczecin. Cztery wygrane Portowców z rzędu sprawiły, że mogli oni pozbawić Cracovii miejsca na podium przed końcem 2015 roku.

Goście szybko chcieli udowodnić, że do Białegostoku przyjechali po trzy punkty. W 10. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Deniss Rakels dośrodkował na głowę Miroslava Covilo. Ten trafił w poprzeczkę, ale po chwili wyręczył go Erik Jendrisek, po którego uderzeniu piłka zatrzepotała w siatce Jagi.

jagiellonia-cracovia (3)Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie spotkania, a do siatki zaczęli trafiać gospodarze. Podanie Piotra Grzelczaka sfinalizował Przemysław Frankowski. Wcześniej nieporadnością w obronie wykazał się Bartosz Rymaniak. W 83. minucie podopieczni Michała Probierza objęli prowadzenie. Zza szesnastki strzelił Grzelczak i ku radości miejscowej publiczności przymierzył w samo „okienko”.

Pasy, mimo trudnej sytuacji, zdołały się podnieść. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem centrę z narożnika boiska na wyrównującą bramkę zamienił Deniss Rakels. Asystę na swoim koncie zapisał Marcin Budziński.

Po 21 kolejkach w tabeli Ekstraklasy podopieczni Jacka Zielińskiego wciąż plasują się na trzecim miejscu, jednak mają tyle samo punktów, co czwarta Pogoń Szczecin. Jaga z dorobkiem 25 oczek jest ósma.