Ekstraklasa. Nawałka nie pomógł Lechowi

Adam Nawałka od porażki rozpoczął swoją przygodę z Lechem Poznań. Kolejorz poległ na wyjeździe z Cracovią 0:1. Jedynego gola zdobył zaraz po przerwie Mateusz Wdowiak.

Lech powinien objąć prowadzenie w 3. minucie. Długą piłkę posłał Darko Jevtić. Kamil Jóźwiak zagrał głową do Christiana Gytkjaera, a Duńczyk z bliska uderzył nad poprzeczką. Niemal bliźniaczą akcję widzieliśmy kilka chwil później pod bramką gości. Tym razem pomylił się Ołeksij Dytiatjew. Cracovia była coraz groźniejsza. Blisko trafienia  – po podaniu Damiana Dąbrowskiego – był Mateusz Wdowiak. Jasmin Burić wyszedł przed szesnastkę, ale niewiele brakowało, by jego niepewna interwencja kosztowała Kolejorza utratę gola.

Po drugiej stronie boiska ponownie przypomniał o sobie Gytkjaer. Gdyby Duńczyk miał odrobinę więcej miejsca, to zapewne głową skierowałby futbolówkę do siatki. A tak, bramkarz miejscowych nie miał większych problemów z interwencją.

Zaraz po przerwie przed kolejną okazją stanęli podopieczni Michała Probierza. Piłka dotarła do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Wdowiaka, a ten naciskany przez wracającego Marcina Wasielewskiego zdołał oddać precyzyjny strzał. Było 1:0 dla Pasów.

Lech próbował się odgryźć i już kilka chwil później znowu spod opieki obrońców urwał się Christian Gytkjaer. Do momentu uderzenia Duńczyk zrobił wszystko jak trzeba. Bo sam strzał pozostawiał wiele do życzenia. Goście grali do końca i to omal się nie opłaciło. Był doliczony czas gry, kiedy rozpaczliwe dośrodkowanie w szesnastkę posłał Joao Amaral. Michal Pesković zdążył z interwencją. Dobijał jeszcze Paweł Tomczyk, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił tylko w boczną siatkę.

W tabeli Ekstraklasy Kolejorz – z dorobkiem 24 punktów – jest ósmy. Cracovia odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie i awansowała na 12. lokatę.

* * *

Cracovia – Lech Poznań 1:0 (0:0)
Mateusz Wdowiak 55’

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, Niko Datković, Michal Siplak – Diego Ferraresso, Damian Dąbrowski (57′ Milan Dimun), Janusz Gol, Mateusz Wdowiak (89′ Sebastian Strózik) – Airam Cabrera (90+2′ Michał Helik), Javi Hernandez

Lech: Jasmin Burić – Marcin Wasielewski, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz – Maciej Makuszewski (67′ Joao Amaral), Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (83′ Paweł Tomczyk), Darko Jevtić (67′ Maciej Gajos) – Christian Gytkjaer

Żółte kartki: Janusz Gol (Cracovia) oraz Pedro Tiba (Lech)