Ekstraklasa. Nie ma mocnych na Kolejorza, Pogoń rozjechana

Pogoń Szczecin nie zdołała zatrzymać rozpędzonej poznańskiej Lokomotywy. Lech Poznań zdeklasował Portowców na ich terenie, pokonując ekipę Kazimierza Moskala 3:0. Podopieczni Nenada Bjelicy wspięli się na najniższy stopień ligowego podium.

Kolejorz, od przyjścia Nenada Bjelicy, prezentuje się zdecydowanie lepiej niż pod wodzą Jana Urbana. Poznaniacy są jedną z zaledwie dwóch drużyn (wspólnie z Zagłębiem Lubin), które po wznowieniu rozgrywek nie straciły jeszcze punktów.

Goście byli zdecydowanym faworytem spotkania, co potwierdziło się już w 3. minucie. Sebastian Rudol próbował wybić piłkę z własnej strefy obronnej, ale trafił wprost w Darko Jevticia. Futbolówka trafiła pod nogi Dawida Kownackiego, a ten trafił do siatki między nogami bezradnego Jakuba Słowika.

Zrewanżować się próbował Spas Delew, który kapitalnie przymierzył z woleja, ale równie świetną interwencją wykazał się Matus Putnocky. Szczecinianie atakowali, jednak dziesięć minut przed przerwą na 2:0 podwyższył Kownacki. Prostopadle w pole karne dograł Radosław Majewski, a „Kownaś” uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Słowikowi.

Po przerwie Portowcy próbowali odrobić straty. Dobrze prezentujący się dzisiaj Putnocky musiał wykazać się nie lada refleksem przy strzałach Delewa i Nadira Ciftciego. W końcówce wynik ustalił rezerwowy Marcin Robak. Były piłkarz szczecińskiego klubu wykorzystał zawahanie obrońców przy dalekim wybiciu Putnockiego i uprzedził wychodzącego z bramki Słowika.

Lech pozostaje niepokonany wiosną (trzy zwycięstwa) i – przynajmniej do kolejnego meczu Legii – awansował na najniższy stopień podium. Pogoń plasuje się na 7. lokacie.