Ekstraklasa. Mistrz Polski podzielił się punktami z Jagiellonią

Legia Warszawa zremisowała 1:1 na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok w meczu 1. kolejki Ekstraklasy sezonu 2016/2017. Gola dla mistrzów Polski strzelił Michaił Aleksandrow. Bramkę na wagę punktu dla Jagiellonii zdobył z kolei Fedor Cernych. Podopieczni trenera Besnika Hasiego wciąż pozostają bez zwycięstwa w oficjalnym meczu w tym sezonie.

Legia Jagiellonia 2Legia rozpoczęła obecne rozgrywki od porażki 1:4 z Lechem Poznań w starciu o Superpuchar Polski. Następnie zremisowała 1:1 ze Zrinjskim Mostar w meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Stołeczny zespół chciał więc odnieść zwycięstwo na ligową inaugurację. Trener Hasi po raz kolejny oszczędzał siły piłkarzy, którzy grali na Euro 2016, sadzając ich na ławkę rezerwowych. Mimo to kibice liczyli na trzy punkty.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze w 13 minucie. Thibaut Moulin zagrał wysokie podanie do Aleksandara Prijovicia, ale szwajcarski napastnik w sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem posłał piłkę obok słupka. W 24. minucie Legia powinna wyjść na prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Guilherme, wycofał piłkę na piąty metr do Moulina, ale strzał Francuza wybił z linii bramkowej obrońca Jagiellonii. Kilka minut później ponownie uderzał Moulin, tym razem z 25. metrów, ale Kelemen pewnie chwycił piłkę. W 40. minucie bardzo bliski zdobycia gola był Prijović. Napastnik gospodarzy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska trafił jednak w słupek. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 0:0, mistrzowie Polski zaskoczyli rywali. Z lewej strony boiska dośrodkował aktywny w tym meczu Moulin, a akcję strzałem głową w długi róg bramki skutecznie wykończył Michaił Aleksandrow.

Legia Jagiellonia 3W 55. minucie kolejną okazję zmarnował Prijović. Z prawej strony boiska płaskie podanie do Szwajcara posłał Michał Kucharczyk, ale napastnik Legii strzelił zbyt lekko, a na dodatek prosto w Kelemena. Goście, którzy w pierwszej połowie w ogóle nie potrafili zagrozić mistrzom Polski, niespodziewanie wyrównali kilkanaście sekund później. Fatalny błąd Jakuba Rzeźniczaka wykorzystał Fedor Cernych, który uprzedził jeszcze interweniującego Arkadiusza Malarza i posłał piłkę do siatki gospodarzy. Wyrównujące trafienie podziałało mobilizująco na piłkarzy z Podlasia. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konstantina Vassiljeva głową uderzał Łukasz Burliga, ale Malarz zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W 67. minucie drugą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Cernych, ale tym razem po jego uderzeniu z kilkunastu metrów bramkarz Legii zdołał odbić futbolówkę nogami. W 69. minucie z szybką kontrą wyszli gospodarze. Kucharczyk pobiegł lewą stroną, po czym zagrał w kierunku Nemanji Nikolicia. Zrobił to jednak nieco zbyt mocno i Węgier na wślizgu trafił piłką w Kelemena. Od 86. minuty mistrzowie Polski grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za brutalny faul od tyłu otrzymał Aleksandrow. Jagiellonia chciała wykorzystać grę w przewadze. W samej końcówce niepewne zachowanie defensywy stołecznego zespołu próbował wykorzystać Vassiljev, ale jego strzał zdołał odbić Malarz.

Mecz zakończył się podziałem punktów, z którego bardziej zadowoleni powinni być jednak podopieczni Besnika Hasiego. Słaba gra w starciu z ekipą Białegostoku nie wróży dobrze Legii przed kolejnymi meczami w europejskich pucharach.