Ekstraklasa. Minimalizm Lechii ratunkiem dla Śląska

Nietrafiony karny i słupek Flavio Paixao zemściły się na Lechii Gdańsk w końcówce spotkania ze Śląskiem Wrocław. Portugalczyk mógł podwyższyć wywalczone w 9. minucie prowadzenie na 2:0. Tymczasem w końcówce do siatki trafił Piotr Celeban.

Po skromnym zwycięstwie z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski – Jagiellonią Białystok – Piotr Stokowiec nie był do końca zadowolony z gry swoich podopiecznych, czego nie ukrywał w pomeczowej wypowiedzi. Śląsk miał za sobą wygraną z Cracovią różnicą dwóch goli.

Od początku zarysowywała się przewaga gospodarzy. W 9. minucie w polu karnym faulowany był Lukas Haraslin, a Szymon Marciniak – po konsultacji z sędziami VAR – zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Płaski strzał w lewy róg autorstwa Flavio Paixao pozwolił cieszyć się z szybkiego prowadzenia.

Podrażnieni goście ruszyli do odrabiania strat i już chwilę później z największym trudem uderzenie Arkadiusza Piecha zatrzymał Dusan Kuciak. Piłkę w siatce umieścił wreszcie Farshad Ahmedzadeh. Tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. W 31. minucie Marciniak ponowie wskazał na wapno. Paixao chciał zaskoczyć Jakuba Słowika strzałem a’la Panenka, jednak golkiper gości złapał futbolówkę.

Po zmianie stron za sprokurowane jedenastki postanowił zrehabilitować się Mateusz Cholewiak. 28-latek uderzył na tyle groźnie, że Kuciak z trudem sparował piłkę na poprzeczkę. Nieznacznie pomylił się również Paiixao. Tym razem Portugalczyk trafił w słupek.

Dziesięć minut przed końcem Farshad Ahmadzadeh dośrodkował na krótki słupek, a do piłki dopadł Piotr Celeban, który już po raz drugi w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Żadna z drużyn do końca spotkania nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i obie musiały zadowolić się podziałem punktów.