Ekstraklasa. Lubinianie nadal niezwyciężeni

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie BrukBet Termalikę Nieciecza 2:0 w meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Asystę przy golu Krzysztofa Janusa zanotował Filip Starzyński, który następnie sam wpisał się na listę strzelców. Piłkarze Piotra Stokowca są jedynym zespołem w rozgrywkach z kompletem ligowych zwycięstw.

W zeszłym sezonie spotkanie obu drużyn był starciem dwóch beniaminków Ekstraklasy. Dziś, w trzeciej serii gier, liderujące Zagłębie podejmowało na własnym stadionie wicelidera z Niecieczy. Bądź co bądź w Lubinie miał miejsce mecz na szczycie polskiej ligi.

Dalibor Pleva Krzysztof JanusOd pierwszego gwizdka sędziego przewagę uzyskali gospodarze. Już w 8. minucie na 1:0 trafił Krzysztof Janus. Z dystansu przymierzył Jan Vlasko, Krzysztof Pilarz odbił futbolówkę, która trafiła pod nogi Filipa Starzyńskiego. Reprezentant Polski przytomnym zagraniem uruchomił Janusa, a ten precyzyjnym, płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty stały pod znakiem spokojniejszej gry. Na próbę z dwudziestu metrów zdecydował się Vlastimir Jovanović. Pomocnik „Słoników” przymierzył nieznacznie niecelnie.

W odpowiedzi uderzeniem z dystansu Pilarza próbował zaskoczyć Starzyński, ale golkiper Termaliki zdołał skutecznie interweniować. Bramkarz niecieczan miał dzisiaj sporo pracy. W 37. minucie ponownie testował go „Figo”, a chwilę wcześniej powstrzymał Jana Vlasko. Tuż przed przerwą fenomenalnym strzałem zza szesnastki popisał się Starzyński. Polak skierował futbolówkę w samo okienko bramki rywali, nie dając Pilarzowi żadnych szans.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn spuścili z tonu. W 60. minucie dobrze, po groźnej główce Patryka Fryca, interweniował Martin Polacek. Przyjezdni cały czas naciskali i szukali kontaktowego trafienia. Ponad poprzeczką uderzył Samuel Stefanik, a w boczną siatkę trafił Patrik Misak. Do końca spotkania obie drużyny nie potrafiły już stworzyć sobie dogodnych okazji do zdobycia gola i mecz zakończył się kolejnym, trzecim w tym sezonie, ligowym zwycięstwem lubinian.

Bart³omiej Babiarz Jakub TosikVlastimir Jovanoviæ £ukasz Pi¹tek Wojciech Kêdziora.

Zagłębie jest jedyną drużyną Lotto Ekstraklasy z kompletem punktów. „Miedziowi” z dziewięcioma oczkami na koncie są liderem ligi. Termalica natomiast z sześcioma punktami plasuje się na piątej lokacie w tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca w następnej kolejce podejmą na własnym obiekcie Pogoń Szczecin (7 sierpnia), a niecieczanie zmierzą się u siebie z Górnikiem Łęczna (6 sierpnia).