Ekstraklasa. Lider zostaje w Białymstoku

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Pogoń Szczecin w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. Skromną wygraną 1:0 przyniosła bramka Cilliana Sheridana.

Od pierwszego gwizdka zdecydowanie lepiej radzili sobie goście. Stwarzali sytuacje podbramkowe, ale nie potrafili zamienić ich na upragnionego gola. Jaga głównie się broniła i czekała na zabójczą kontrę. Okazja do objęcia prowadzenia pojawiła się w 33. minucie. Fiodor Cernych zacentrował z lewej flanki, a wysoki Cillian Sheridan pokonał Jakuba Słowika. Miejscowi – jeszcze przed przerwą – mogli podwyższyć wynik. Arvydas Novikovas otrzymał dobre podanie od Dmytro Chomczenowskiego, ale uderzył obok słupka.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. Dobre okazje miał m.in. strzelec pierwszego gola Sheridan. Tym razem nie był już jednak tak skuteczny. Ponadto, udany występ notował Jakub Słowik. Golkiper gości kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek. W ostatnich minutach zrobiło się dość nerwowo, a piłkarze – zamiast skupiać się na grze – zajęli się przepychankami, co zakończyło się upomnieniami od arbitra. Pogoń pogodziła się z porażką. Nie próbowała forsować tempa gry, przegrywając ostatecznie 0:1.

Zwycięstwo Jagi zapewniło jej powrót na szczyt ligowej tabeli. Podopieczni Michała Probierza mają dwa punkty przewagi nad drugim Lechem Poznań. Szóste miejsce zajmują Portowcy. W następnej kolejce zespół z Białegostoku w Kielcach zagra z Koroną, a Pogoń będzie gościć warszawską Legię.