Ekstraklasa. Legia wygrywa, ale bez błysku

Legia Warszawa pokonała na własnym obiekcie Sandecję Nowy Sącz 2:0 w spotkaniu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Zwycięstwo mistrzom Polski zapewniły trafienia Kaspera Hamalainena i Michała Kucharczyka. Od 21. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Grzegorza Barana.

Od pierwszego gwizdka arbitra dojrzalszy futbol prezentowali Legioniści. Podopieczni Jacka Magiery swoją postawą dawali jasno do zrozumienia, że liczy się dla nich tylko i wyłącznie zwycięstwo. Po kwadransie gry dwie groźne akcje stworzył Cristian Pasquato. Włoch najpierw zdecydował się na strzał z dystansu, zaś później próbował lobem pokonać golkipera gości. W obu przypadkach zabrakło mu precyzji.

W 20. minucie beniaminka osłabił Grzegorz Baran, który za brutalny faul na Michale Kopczyńskim został wyrzucony z boiska. Po tym incydencie mistrzowie Polski nie wychodzili z połowy przeciwnika i starali się przechytrzyć dobrze zorganizowaną defensywę zespołu z Nowego Sącza. Do przerwy ta sztuka jednak się nie udała, gdyż zawodnicy Radosława Mroczkowskiego pewnie się bronili.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Legia dominowała i starała się pokonać Michała Gliwę. Golkiper przyjezdnych dość często musiał interweniować – za każdym razem robił to bez zarzutu.  Bramkarz gości skapitulował dopiero w 72. minucie. Wówczas niepilnowany Kasper Hamalainen uderzeniem z dwudziestu metrów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W dalszej  fazie spotkania Wojskowi nie zaprzestali ataków i nadal napierali na beniaminka. Swoich szans szukali przede wszystkim w dośrodkowaniach w pole karne, lecz defensywa gości oddalała zagrożenie. W doliczonym czasie gry piłkarze Jacka Magiery zadali drugi cios. Sandecję dobił Michał Kucharzyk, który wpadł w „szesnastkę” i mierzonym strzałem ustalił wynik na 2:0 dla mistrzów Polski.

Legia tym samym zanotowała pierwszą wygraną w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy. Z pięcioma oczkami na koncie przesunęła się zaś na siódme miejsce w ligowej tabeli. Beniaminek natomiast wciąż pozostaje bez gola, a z dwoma punktami w dorobku spadł na dwunastą pozycję.