Ekstraklasa. Legia wychodzi z kryzysu, ważne zwycięstwo mistrzów Polski w Lubinie

Po dwóch ligowych meczach z rzędu bez zwycięstwa Legia Warszawa w końcu zgarnęła trzy punkty. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1 w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy i przynajmniej do niedzieli będą wiceliderem rozgrywek.

Już na początku pojedynku groźnie zrobiło się pod bramką Martina Polacka. Kasper Hamalainen dobrym podaniem obsłużył Guilherme, lecz Brazylijczyk fatalnie się pomylił. Po kwadransie gry z przewagi gości nic nie pozostało, a mecz zaczął się wyrównywać. W 21. minucie niebezpiecznie zrobiło się w „szesnastce” Arkadiusza Malarza. Jarosław Przybyłko zauważył niepilnowanego Łukasza Janoszkę i posłał mu podanie. Pomocnik Miedziowych w dobrej sytuacji uderzył jednak obok bramki.

Po tej akcji do głosu ponownie zaczęli dochodzić Wojskowi, którzy swoją przewagę udokumentowali golem w 36. minucie. Vadis Odjidja-Ofoe wymanewrował golkipera rywali i następnie podał do Thibaulta Moulina. Francuzowi pozostało jedynie dopełnić formalności. Po straconej bramce Zagłębie szybko chciało odrobić straty, lecz przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona przyniosła więcej emocji. Najpierw wyrównali gospodarze, a konkretnie Arkadiusz Woźniak. Dwudziestosześciolatek wykorzystał dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego i uderzeniem tuż przy słupku wpisał się na listę strzelców. Ostatnie słowo należało jednak do mistrzów Polski. W 82. minucie  Kasper Hamalainen huknął w poprzeczkę, a z dobitką skutecznie pospieszył Maciej Dąbrowski. Chwilę później wynik ustalił rezerwowy Sebastian Szymański, który pewnym strzałem zakończył akcję Vadisa Odjidji-Ofoe.

Dzięki dzisiejszej wygranej Legia awansowała na drugą pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni Jacka Magiery wyprzedzili Jagiellonię Białystok oraz Lecha Poznań. Oba zespoły mają jednak jeszcze jedno spotkanie więcej do rozegrania. Zagłębie zaś, mimo drugiej porażki z rzędu, pozostanie po dwudziestej czwartej kolejce na szóstej pozycji w stawce.