Ekstraklasa. Legia wraca na zwycięską ścieżkę

Po porażce w Lidze Europejskiej z Club Brugge, Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:0 w meczu kończącym zmagania 15. kolejki Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomasz Jodłowiec.

Wojskowi na własnym boisku podejmowali jedną z rewelacji rundy jesiennej. Pogoń w Ekstraklasie radzi sobie powyżej oczekiwań, tym bardziej, że straciła na korzyść Lecha swojego najlepszego strzelca Marcina Robaka.

Tomasz Jod³owiecSpotkanie na Łazienkowskiej dość szybko pod własne dyktando ustawiła Legia. Stołeczni za sprawą Tomasza Jodłowca wyszli na prowadzenie w 12. minucie gry. Asystę przy golu zaliczył Tomasz Brzyski. Od strzelenia gola gospodarze prowadzili grę i nie dopuszczali Portowców do własnej bramki.

Igor Lewczuk Vladimir Dwaliszwili Rafa³ MurawskiW 59. minucie szansę na bramkę zaprzepaścił Wladimer Dwaliszwili. Zawodnik Pogoni miał piłkę wystawioną do strzału, ale źle trafił w futbolówkę, która znacznie minęła bramkę Arkadiusza Malarza. Niespełna piętnaście minut później znów do okazji strzeleckiej doszedł Dwaliszwili, jednak jego uderzenie i tym razem obronił golkiper Legii. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie. Pogoń po przerwie zaprezentowała się lepiej, ale nie wystarczyło to na dobrze zorganizowaną drużynę ze stolicy.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa, dzięki zainkasowaniu trzech punktów, awansowali w ligowych rozgrywkach na pozycję wicelidera. Do prowadzącego w stawce Piasta Gliwice wicemistrzowie Polski tracą obecnie osiem oczek. Piłkarze Czesława Michniewicza z kolei ponieśli dopiero drugą porażkę w bieżącym sezonie, co sprawiło, że spadli w tabeli na 4. miejsce.