Ekstraklasa. Legia wiceliderem, Śląsk pokonany

Śląsk Wrocław uległ na własnym boisku Legii Warszawa 0:1. Dzięki bramce Cafu Legioniści mogą cieszyć się z trzech punktów, które zagwarantowały im pozycję wicelidera.

Początek spotkania był dość spokojny. W 10. minucie Cafu zagroził rywalom strzałem z dystansu. Jakub Słowik zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo i odbił piłkę. Legia nieznacznie przeważała, starając się wypracować kolejną akcję. W końcu z lewej strony w pole karne dośrodkował Adam Hlousek. Wrzutkę próbował wykorzystać Sebastian Szymański, ale bramkarz Śląska wykazał się świetnym refleksem i zablokował mocne uderzenie młodego pomocnika. Po ponad pół godzinie gry Szymański przymierzył z rzutu wolnego. Golkiper wrocławian źle obliczył tor lotu piłki. Ta odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Cafu. Portugalczyk wykorzystał sytuację i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Po zmianie stron tempo meczu osłabło i oglądaliśmy bardziej fizyczny futbol. W 60. minucie sędzia wyrzucił z boiska Arkadiusza Piecha za faul na Arturze Jędrzejczyku. Zawodnik Śląska – chcąc wywalczyć futbolówkę – z impetem wbiegł w uprzedzającego go obrońcę Legii. Arbiter skorzystał z wideoweryfikacji i uznał, że to przewinienie powinno zostać surowo ukarane.

Wrocławianie mimo osłabienia próbowali odrobić stratę. W 77. minucie z dystansu strzelił Mateusz Radecki, ale Radosław Cierzniak nie dał się zaskoczyć. Niedługo później Dominik Nagy znalazł się sam na sam z Jakubem Słowikiem. Górą z tego pojedynku wyszedł golkiper gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Wygrana Legii sprawiła, że piłkarze ze stolicy awansowali na pozycję wicelidera i mają już 21 oczek. To tyle samo, co liderująca Lechia Gdańsk. Śląsk z dwunastoma punktami znajduje się na 10. miejscu.