Ekstraklasa. Legia też nie chce mistrza

Legia Warszawa, podobnie jak Lech i Jagiellonia, przegrała na starcie walki w grupie mistrzowskiej. Wojskowych pogrążyło Zagłębie Lubin i Filip Starzyński, który zdobył jedynego gola w spotkaniu (0:1).

Pierwszy kwadrans stał pod znakiem mniejszych emocji i nieco słabszej gry. W 16. minucie Jakub Mares stanął oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, ale ten świetnie poradził sobie z napastnikiem Miedziowych.

Szczególnie aktywny wśród gospodarzy był Sebastian Szymański. Młody Legionista dawał wyraźne sygnały do ataku swoimi zagraniami i uderzeniami. Koledzy z drużyny nie potrafili dostosować się do poziomu jego gry, a on sam nie miał szczęścia pod bramką rywali i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron z dobrej strony pokazał się Kasper Hamalainen. Finowi zabrakło nieco skuteczności. Najpierw trafił w golkipera przyjezdnych, a piłka po jego dobitce z zaledwie kilku metrów przeleciała ponad poprzeczką. W odpowiedzi do siatki trafił Filip Starzyński. „Figo” huknął z kilkunastu metrów. Arkadiusz Malarz miał futbolówkę na ręce, ale strzał był zbyt mocny i nie zdołał go zatrzymać.

Legię od utraty kolejnego gola uchronił Michał Pazdan, który zatrzymał kontrę gości 2 na 1. Świeżość w szeregi Wojskowych wniósł Michał Kucharczyk. „Kuchy” zrobił nieco szumu w polu karnym Zagłębia, a w 86. minucie trafił w słupek. Podopieczni Romeo Jozaka nie potrafili poradzić sobie z defensywą lubinian i w konsekwencji podzielili los Lecha Poznań oraz Jagiellonii Białystok i również rozpoczęli zmagania w grupie mistrzowskiej od porażki.

Legia plasuje się na 3. pozycji ze stratą jednego oczka do lidera. Zagłębie awansowało na 7. miejsce.