Ekstraklasa. Legia odrobiła straty i zgarnęła trzy punkty

Bramki Krzysztofa Mączyńskiego i Jose Kante pozbawiły Koronę Kielce trzech oczek, po które zmierzała po golu Ivana Jukicia. Legia, dzięki zwycięstwu, podejdzie w nieco lepszych nastrojach do rewanżowego meczu w Lidze Mistrzów.

Kielczanie podejmowali na własnym stadionie mistrza Polski. Dla złocisto-krwistych był to jeden z najlepszych momentów, by zmierzyć się z Legią. Ta znajduje się bowiem w kryzysie. Z pięciu pierwszych spotkań nowego sezonu podopieczni Deana Klafuricia zwyciężyli w zaledwie dwóch – za każdym razem z Cork City.

Od początku nieznaczną przewagę mieli gospodarze. W 10. minucie przed szansą stanął Maciej Górski, ale trafił tylko w boczną siatkę. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym niepewnie zachował się Arkadiusz Malarz. Z wybiciem futbolówki pomogli mu defensorzy. W 32. minucie do siatki trafił Ivan Jukić. Na dwunasty metr z lewej strony dośrodkował Łukasz Kosakiewicz. Stojący plecami do bramki Jukić opanował futbolówkę i uderzeniem z półobrotu wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron ponownie lepiej prezentowała się Korona. Do czasu. Z ponad trzydziestu metrów Matthiasa Hamrola zdołał zaskoczyć Krzysztof Mączyński. Bramka na 1:1 dodała Legionistom skrzydeł. Niespełna dziesięć minut później byli już na prowadzeniu. Centrę Adama Hlouska na gola zamienił Jose Kante. Końcówka meczu była szarpana. Arbiter wiele razy musiał używać gwizdka i posypały się żółte kartki. Na jedną z nich „zapracował” sobie nawet siedzący na ławce po zmianie Adnan Kovacević.

Zwycięstwo dało Legii chwilę oddechu przed rewanżowym meczem ze Spartakiem Trnawa. Korona w dotychczasowych dwóch spotkaniach zdobyła jeden punkt.