Ekstraklasa. Legia nie odstępuje Lechii, skromna wygrana ze Śląskiem

Legioniści odpowiedzieli Lechistom na ich skromne zwycięstwo w Sosnowcu i sami rozprawili się w Warszawie ze Śląskiem Wrocław. Piłkarze Ricardo Sa Pinto wymierzyli rywalom taki sam wymiar kary. Wygrali 1:0 po golu Carlitosa z rzutu karnego.

W tygodniu Legia rozegrała ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski, w którym rywalem stołecznego klubu był Raków Częstochowa. Lider I ligi odprawił mistrzów kraju z kwitkiem (2:1), więc Wojskowym pozostała już jedynie walka w Ekstraklasie. Walka, która wcale nie musi okazać się wygraną, bo na czele stawki znajduje się Lechia Gdańsk. Legioniści – póki co – występują w roli goniącego. Dystansu nie stracili w 26. kolejce.

Wydawało się, że piłkarze z „eLką” na piersi będą dzisiaj gryźć trawę, by odkuć się za blamaż w Częstochowie. Nic bardziej mylnego. Kibice, którzy licznie pofatygowali się na stadion przy ulicy Łazienkowskiej, pierwszy celny strzał obejrzeli dopiero w 27. minucie. Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to chyba na tyle…

Jedynego gola osiem minut po przerwie zdobył Carlitos. Hiszpan nie zmarnował rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Igorsa Tarasovsa. Legioniści kontrolowali mecz, by trzy punkty nie wymknęły im się z rąk. Gorąco zrobiło się jeszcze w doliczonym czasie gry, kiedy arbiter wskazał na wapno po interwencji Pawła Stolarskiego. Po obejrzeniu powtórki zmienił jednak decyzję.

Legia do liderującej Lechii Gdańsk traci dwa oczka. Śląsk plasuje się na jedenastej pozycji. By awansował do czołowej „ósemki”, musiałyby zadziać się cuda na kiju. Bliżej mu do strefy spadkowej. Nad piętnastą Wisłą Płock ma jedynie trzy punkty przewagi.