Ekstraklasa. Legia minimalnie lepsza od Nafciarzy

Legia Warszawa w pierwszym wiosennym spotkaniu Lotto Ekstraklasy zwyciężyła w Płocku z Wisłą 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Artur Jędrzejczyk.

Już w pierwszych minutach spotkania widać było, komu bardziej zależy na zwycięstwie. Legioniści natarczywie próbowali przełamać obronę Nafciarzy, lecz gospodarze wyjątkowo dobrze przygotowali się na starcie z piłkarzami Ricardo Sa Pinto. Chwilami płocczanom pomagało szczęście, jak na przykład w 16. minucie. Wówczas Marco Vesović trafił w słupek bramki Thomasa Daehnego. Przez całą pierwszą połowę goście przeważali, jednak nie potrafili znaleźć sposobu, by sforsować defensywę rywala.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Legia wyglądała jakby „biła głową w mur”. Piłkarzom ze stolicy brakowało przede wszystkim celnego uderzenia, które zmusiłoby golkipera gospodarzy do wykazania się. Przyjezdni mogli odetchnąć z ulgą dopiero w 65. minucie. Wtedy to Sebastian Szymański dośrodkował z rzutu rożnego, a Artur Jędrzejczyk wyskoczył najwyżej i głową umieścił piłkę w siatce. Mimo prowadzenia mistrzowie Polski nadal atakowali i szukali szansy na podwyższenie rezultatu, jednak tak jak w pierwszej połowie, brakowo im skuteczności. W ostatnich pięciu minutach meczu zaatakowała Wisła, ale było już za późno na odrabianie strat.

Dzięki zwycięstwu Legia nadal jest wiceliderem i traci trzy punkty do Lechii Gdańsk. Wisła spadła na czternaste miejsce. W następnej kolejce Wojskowi będą gościć przy Łazienkowskiej Cracovię, natomiast Nafciarze zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.