Ekstraklasa. Łęcznianie na dnie, nie pomogła nawet „czerwień” dla Fojuta

Górnik Łęczna pozostaje czerwoną latarnią Lotto Ekstraklasy. Podopieczni Franciszka Smudy, mimo gry w przewadze przez dwadzieścia pięć minut, nie zdołali pokonać Pogoni Szczecin. Oba zespoły strzeliły po dwa gole i podzieliły się punktami.

Dla piłkarzy z Łęcznej każdy kolejny mecz będzie tym na wagę sześciu oczek. Drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę nie potrafi regularnie punktować, a to – jak wiadomo – jedyna droga do utrzymania.

Górnik od początku był stroną dominującą. W 9. minucie bliski szczęścia był Bartosz Śpiączka. Jakub Słowik zdołał jedynie musnąć piłkę po uderzeniu rywala, a lecącą do bramki futbolówkę zatrzymał Sebastian Rudol. O włos od zdobycia gola był Javi Hernandez, który z rzutu wolnego przymierzył w słupek. Mimo przewagi to miejscowi jako pierwsi stracili bramkę. Na listę strzelców po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa i celnej główce wpisał się Mateusz Matras.

Drużyna z Łęcznej nie rezygnowała z walki o pokonanie Słowika. Górnicy osiągnęli swój cel w 41. minucie, kiedy to skutecznym strzałem z ostrego kąta popisał się Grzegorz Bonin. Chwilę później było już jednak 1:2. Po rzucie rożnym dla Portowców piłka trafiła do Spasa Delewa, a ten uderzeniem na krótki słupek zmusił do kapitulacji golkipera przyjezdnych.

Gospodarze wrócili do gry zaledwie kilka minut po przerwie. Z prawej strony dokładnie zacentrował Bonin. Nadbiegający Śpiączka wyprzedził defensorów i strzałem głową dał swojej ekipie remis. W 65. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jarosław Fojut. Łęcznianie nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze i musieli zadowolić się podziałem punktów.

Górnik zajmuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli ze stratą czterech oczek do bezpiecznego, czternastego miejsca. Pogoń walczy o awans do grupy mistrzowskiej. Portowcy plasują się na dziesiątej lokacie z taką samą zdobyczą co ósma Korona Kielce (trzydzieści dwa punkty).