Ekstraklasa. Łęczna zostaje w elicie

Górnik Łęczna wygrał na własnym stadionie z PGE GKSem Bełchatów 1:0 w meczu grupy spadkowej rozegranym w ramach 37. kolejki TMobile Ekstraklasy. Bramkę na wagę utrzymania gospodarze zdobyli w pierwszej połowie spotkania za sprawą Shpetima Hasaniego. Z kolei podopieczni Kamila Kieresia nowy sezon rozpoczną w I lidze.

Jako pierwsi zaatakowali goście. Bełchatowianie jednak ograniczyli się jedynie do strzałów z dystansu. Z próbami przyjezdnych świetnie radził sobie Sergiusz Prusak. W 23. minucie, po dobrej zespołowej akcji łęcznian, Emilijusa Zubasa pokonał Shpetim Hasani. Dla zawodnika legitymującego się kosowskim paszportem był to piąty gol w obecnym sezonie. Przed przerwą goście mogli wyrównać, ale z rzutu wolnego minimalnie niecelnie uderzył Kamil Późniak. Tym samym oba zespoły zeszły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Górnika. Taki wynik zapewniał ekipie Jurija Szatałowa pewne utrzymanie.

Filip Burkhardt  Patryk Rachwa³

Po zmianie stron znów lepiej rozpoczęli goście. Najgroźniej pod bramką Sergiusza Prusaka było po strzale Piotra Witasika. Obrońca oddał niesygnalizowany strzał, który instynktownie wybronił golkiper łęcznian. W kolejnych fragmentach meczu to gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i pewnie zmierzali do zwycięstwa, dającego im utrzymanie. Ta sztuka zawodnikom z Łęcznej ostatecznie się powiodła. W sezonie 2015-2016 w T-Mobile Ekstraklasie zabraknie natomiast drużyny Kamila Kieresia.