Ekstraklasa. Lechia z kompletem punktów

Lechia Gdańsk pewnie wygrała z Piastem Gliwice 3:1 w meczu 18. kolejki TMobile Ekstraklasy. Hattrickiem popisał się napastnik Lechii – Piotr Wiśniewski. Honorową bramkę dla gości zdobył w 75. minucie Kamil Wilczek.

Piotr Wiœniewski  Antonio Colak Alberto CifuentesOd początku spotkania gra obu drużyn mogła podobać się kibicom zgromadzonym na stadionie w Gdańsku.  W 4. minucie Mavroudis Bougaidis skoczył najwyżej w polu karnym Piasta, jednak jego strzał głową powędrował ponad bramką Alberto Cifuentesa. Gospodarze coraz częściej gościli w szesnastce gliwiczan. Groźnymi uderzeniami akcje swojego zespołu kończyli: Stojan Vranjes i Piotr Wiśniewski. Dopiero w 30. minucie gola, dającego prowadzenie miejscowym, zdobył ten ostatni. Piłkę z rzutu wolnego wrzucał Bruno Nazario. Jego zagranie wypiąstkował Cifuentes, ale wprost na głowę Wiśniewskiego, który bez problemów skierował futbolówkę do siatki. Chwilę później Kamil Wilczek powinien wyrównać, jednak minimalnie chybił z ostrego kąta. Niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, a zamiast remisu od 35. minuty Lechia prowadziła już dwoma bramkami – z rzutu wolnego przymierzył Wiśniewski. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką ukarany został Bougaidis.

Ariel Borysiuk   Kamil WilczekPo zmianie stron podopieczni Jerzego Brzęczka cofnęli się do obrony, a do ofensywy przystąpili gliwiczanie. Mimo to, Wiśniewski zadbał o powiększenie swojego dorobku bramkowego, strzelając nie do obrony w 52. minucie. Z czasem Piast atakował coraz groźniej, a stratę do rywali zdołał zmniejszyć Kamil Wilczek. Minutę później Dawid Janczyk miał doskonałą okazję na kontaktowe trafienie, jednak chybił z trudnej pozycji. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 3:1.

Po zwycięstwie nad Gliwicami, przed ostatnią tegoroczną kolejką, Lechia traci tylko dwa punkty do swojego dzisiejszego przeciwnika. Za tydzień gdańszczanie pojadą do Poznania, natomiast Piast zagra przed własną publicznością z Pogonią Szczecin.