Ekstraklasa. Lechia wygrywa po kontrowersyjnej „jedenastce”!

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Termalikę BrutBet Nieciecza 1:0 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Komplet punktów białozielonym zapewnił w ostatniej minucie spotkania Grzegorz Kuświk, po dość kontrowersyjnym rzucie karnym.

Przed dzisiejszym pojedynkiem Termalica miała zaledwie jeden punkt przewagi nad Lechią. Ponadto beniaminek mógł pochwalić się znakomitą passą sześciu spotkań bez porażki. Gdańszczanie natomiast aż w dziesięciu konfrontacjach tego sezonu schodzili z boiska ze zdobyczą punktową. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko.

Jakub Biskup Grzegorz WojtkowiakOd pierwszych minut goście postawili na pressing, który sprawiał, że rywale mieli ogromne problemy z rozprowadzeniem składnej akcji. Z minuty na minutę „Słoniki” grały coraz lepiej, mimo to bramkarze obu ekip nie mieli okazji do pokazania własnych umiejętności. Dopiero w 22. minucie Marko Marić został sprawdzony przez Dawida Plizgę. Były zawodnik Górnika Zabrze przymierzył z rzutu wolnego, a dobrą interwencją popisał się chorwacki golkiper.

Kilka minut przed zmianą stron Plizga miał znakomitą okazję do wpisania się na listę strzelców. Dariusz Jareceki zacentrował w pole karne, a pomocnik beniaminka minimalnie chybił. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Mariciem, jednak zabrakło mu zimnej krwi i na przerwę oba zespoły udały się przy bezbramkowym remisie.

Pi³karze LechiiDruga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się od nieporadności obu ekip. Gdańszczanie skupili się na obronie, a niecieczanie prowadzili grę. W 58. minucie spotkania piłka po uderzeniu Wojciecha Kędziory wpadła do bramki gości, lecz arbiter uznał, że snajper „Słoni” znajdował się na pozycji spalonej i gola nie uznał. Gdańszczanie rzadko zagrażali bramce Sebastiana Nowaka, lecz jak już się tam znajdowali to robiło się gorąco. Tak też było w 72. minucie, kiedy to Milos Krasić będąc w polu karnym gospodarzy oddał nieprzyjemny strzał w kierunku bramki Termaliki. Golkiper miejscowych z ogromnym trudem zdołał wybił piłkę.

W ostatniej minucie spotkania Lechia otrzymała prezent od arbitra. Sławomir Peszko przewrócił się będąc w „szesnastce” rywali, a główny arbiter zawodów wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Grzegorz Kuświk. Zawodnikom Piotra Mandrysza zabrakło już czas, aby odmienić losy spotkania, tak więc goście powrócili do Gdańska z kompletem punktów.

Po 13. rozegranych kolejkach Lechia awansowała w ligowej tabeli na 7. miejsce, natomiast Termalica plasuje się obecnie na 11. pozycji. W następnej kolejce biało-zieloni podejmą na własnym obiekcie Legię Warszawę, a „Słonie” zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce.