Ekstraklasa. Lechia ponownie lepsza w derbach Trójmiasta

Kolejna wygrana Lechii Gdańsk w derbach Trójmiasta. Białozieloni po raz trzeci w obecnym sezonie pokonali Arkę Gdynia, tym razem 2:1 w meczu inaugurującym 31. kolejkę Lotto Ekstraklasy.

Początek spotkania wskazywał jednak na to, że podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w końcu będą mogli utrzeć nosa swoim odwiecznym rywalom i zgarnąć nawet komplet punktów. W 9. minucie gry główny arbiter zawodów podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką przez Pawła Stolarskiego we własnej „szesnastce”. Strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Mateusz Szwoch.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 22. minucie do remisu doprowadził bowiem Steven Vitoria, który wykorzystał dośrodkowanie od Joao Oliveiry i uderzeniem głową z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Tuż przed przerwą drużyna Piotra Stokowca poszła za ciosem. Tym razem w roli głównej wystąpił Flavio Paixao. Snajper ekipy z Gdańska doszedł do futbolówki po centrze Simeona Sławczewa i celną „główką” nie dał większych szans Pavelsovi Steinborsowi.

Po zmianie stron przyjezdni skutecznie odpierali mało przekonujące ataki miejscowych. Ci, tak na dobrą sprawę, tylko dwukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka, gdy szczęścia szukali Damian Zbozień oraz Maciej Jankowski. W obu przypadkach bardzo pewnie między słupkami spisał się słowacki golkiper.

Ostatecznie Lechia – po raz trzeci w trwającym sezonie – wygrała z Arką, tym razem pokonując ją w delegacji 2:1. Dzięki kompletowi punktów biało-zieloni oddalili się nieco od strefy spadkowej, plasując się obecnie na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Arka z kolei jest dziewiąta.