Ekstraklasa. Lechia pokonała Zagłębie Sosnowiec i wciąż jest liderem

Były cztery poprzeczki, ale tylko raz piłka wpadła do siatki. Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Daniel Łukasik.

Lechia Gdańsk chciała wrócić na zwycięskie tory po porażce z Zagłębiem Lubin (1:2) i remisie z Wisłą Płock (1:1). Dystans do lidera zmniejszyła przez to Legia Warszawa.

Była 8. minuta widowiska, kiedy przed szansą stanął Daniel Łukasik. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego. Przymierzył w samo okienko, a piłka – po rękach Lukasa Hrosso – wpadła do siatki.

Biało-zieloni cofnęli się do obrony, co próbowali wykorzystać gospodarze. Mateusz Możdżeń centrował w pole karne. Precyzji zabrało Piotrowi Polczakowi, który trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli akcją Konrada Michalaka. Reprezentant Polski do lat 21 przedarł się lewą stroną, zagrał do Łukasika, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz.

Jeszcze przed przerwą mogło być 1:1. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał Szymon Pawłowski. Zaraz po zmianie stron w poprzeczkę – po dośrodkowaniu z narożnika boiska – trafił Jakub Arak. Lechia mogła rozstrzygnąć rywalizację, a tak wciąż musiała bronić się przed atakami rywali.

W 70. minucie sosnowiczanie byli bardzo blisko. Możdżeń huknął z dystansu, jednak i jego zatrzymała poprzeczka. Kwadrans przed końcem dokładnie to samo wydarzyło się po drugiej stronie boiska. Centymetrów do szczęścia zabrakło Jarosławowi Kubickiemu.

W ostatnich minutach dwie okazje miał Artur Sobiech. Trafił co prawda do siatki, ale spalonego – po skorzystaniu z VAR – dopatrzył się arbiter. Później napastnik zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Lechia wywalczyła komplet punktów i utrzymała prowadzenie w tabeli Lotto Ekstraklasy. Zagłębie – z dorobkiem 18 oczek – jest ostatnie.