Ekstraklasa. Lechia odzyskała fotel lidera

W spotkaniu zamykającym 17. kolejkę Lotto Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk pokonali na własnym terenie Górnika Łęczna 3:0. Dzięki wygranej podopieczni Piotra Nowaka odzyskali fotel lidera ligowych rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka sędziego Lechia uzyskała inicjatywę na boisku. Mimo optycznej przewagi, gospodarze dość długo nie potrafili poważniej zagrozić bramce rywali. Udało się to dopiero w 25. minucie, gdy prowadzenie gdańszczanom zapewnił Marco Paixao. Portugalczyk wykorzystał zagranie od Grzegorza Kuświka i strzałem z kilku metrów dopełnił jedynie formalności. W dalszej fazie meczu obraz gry nie uległ zmianie. Duma Lubelszczyzny tylko dzięki nieskuteczności Kuświka mogła zawdzięczać, że na przerwę udała się z zaledwie jednym golem straty.

Grzegorz Kuœwik Dariusz JareckiPo zmianie stron piłkarze Andrzeja Rybarskiego coraz częściej gościli na połowie Lechii, lecz nie miało to większa przełożenia na wynik. Bardziej zdecydowani w polu karnym przeciwnika byli podopieczni Piotra Nowaka, którzy w 69. minucie po raz kolejny zmusili Wojciecha Małeckiego do kapitulacji. Rafał Wolski otrzymał znakomite podanie od Paixao i płaskim uderzeniem podwyższył na 2:0. Kropkę nad ”i” biało-zieloni postawili w 86. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Lukas Haraslin, skutecznie dobijając próbę Marco Paixao.

Dzięki wygranej Lechia powróciła na pozycję lidera ligowych rozgrywek. Drugą w stawce Jagiellonię Białystok wyprzedza o trzy punkty. Górnik natomiast po czwartej porażce z rzędu na dobre zadomowił się na dnie tabeli. Do bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie w Ekstraklasie, łęcznianie tracą trzy oczka.