Ekstraklasa. Lechia na remis z Termalicą

Lechia Gdańsk zremisowała przed własną publicznością z Termalicą BrukBet Nieciecza 1:1 w meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Pojedynek na PGE Arenie nie opiewał w liczne ofensywne akcje. Białozieloni prowadzili przez niemal całe spotkanie, jednak w ostatnim kwadransie gry dali sobie wyrwać zwycięstwo.

Gdańszczanie wyszli na prowadzenie w 24. minucie meczu. Bramkę zdobył pozyskany zimą z Wisły Kraków – Michał Chrapek, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Biało-zielony “statek“ w dalszej fazie spotkania włączył jeszcze mocniejsze obroty. Bardzo bliski zdobycia gola był Grzegorz Kuświk, jednak jego uderzenie w dobrym stylu obronił Sebastian Nowak. Do przerwy nic więcej ciekawego się już nie wydarzyło, w efekcie czego oba zespoły udały się do szatni przy wyniku 1:0 dla Lechii.

Flavio Paixao Artem PutiwcewPo zmianie stron, podobnie jak w pierwszej połowie, nie działo się zbyt wiele. Gospodarze grali bardzo zachowawczo, a i niecieczanie nie kwapili się do bardziej skomasowanej ofensywy. Pasywność zawodników Piotra Nowaka została wykorzystana przez rywali w 77. minucie. Wówczas Dalibor Pleva dośrodkował w pole karne gdańszczan, tam najlepiej odnalazł się Bartłomiej Smuczyński, który mierzonym strzałem zmusił do kapitulacji Marco Maricia. Jak się później okazało, więcej goli na PGE Arenie w Gdańsku już nie padło. Ostatecznie oba zespoły musiały zadowolić się remisem.

Podział punktów oznacza, że Lechia pozostała na 9. pozycji w ligowej tabeli, a do miejsca gwarantującego udział w grupie mistrzowskiej traci jedno oczko. Termalica natomiast zachowała 10. lokatę. Jej strata do ósmej w stawce Jagiellonii Białystok wynosi dwa punkty.