Ekstraklasa. Lech zwycięża w meczu przyjaźni

Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Cracovię 2:0 i po dwóch kolejach ma na swoim koncie komplet punktów. Gole dla Kolejorza zdobyli Darko Jevtić i Christian Gytkjaer

W zapowiedzi Michała Probierza dotyczące walki o mistrzostwo w klubie przestano już wierzyć. Większe i na pewno bardziej realne  ambicje mają w Poznaniu, bo Lech tegoroczną rywalizację rozpoczął od wygranej z Wisłą Płock. Teraz był faworytem meczu z Cracovią.

Od pierwszych minut gospodarze nękali rywali dośrodkowaniami z narożnika boiska. Po jednej z takich akcji w polu karnym główkował Łukasz Trałka, ale na wysokości zadania stanął Maciej Gostomski. Kolejorz dopiął swego za sprawą Pedro Tiby. Portugalczyk wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Wołodymyra Kostewycza. Ukrainiec zagrał do Christiana Gytkjaera. Duńczyka zdołał zatrzymać jeszcze golkiper, jednak z dobitką Darko Jevticia już sobie nie poradził.

Jeszcze przed przerwą Cracovia, której nie było stać dziś na wiele, była blisko wyrównania. Fantastyczna parada Jasmina Buricia zdała się na nic, bo piłka trafiła w rękę Rafała Janickiego. Sędzia wskazał na wapno, a z jedenastu metrów fatalnie spudłował Michał Helik.

W drugiej połowie długo musieliśmy czekać na kolejne sytuacje bramkowe. Kwadrans przed końcem Maciej Makuszewski wypracował pojedynek sam na sam dla Joao Amarala. Portugalczyk – mając przed sobą tylko Gostomskiego – trafił prosto w niego.

Chwilę przed końcem Lech przypieczętował wygraną za sprawą Christiana Gytkajera. Duńczyk wykończył dośrodkowanie Macieja Gajosa. Wcześniej stratę odnotował Milan Dimun.

Kolejorz dołączył do Zagłębia Lubin i ma na koncie dwa wygrane mecze. Ostatnia w tabeli Cracovia będzie szukała rehabilitacji podczas starcia z Arką Gdynia.