Ekstraklasa. Lech wygrał w Niecieczy i dogonił liderującą Jagiellonię

Lech Poznań pokonał na wyjeździe BrukBet Termali Nieciecza 3:0 w meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej podopieczni Nenada Bjelicy zrównali się dorobkiem punktowym z liderującą Jagiellonią Białystok.

Drużyna Marcina Węglewskiego od początku spotkania oddała pole rywalom i skupiła się na defensywie. Goście udokumentowali swoją przewagę golem już po kwadransie gry, kiedy Mihai Radut wykorzystał błąd Dalibora Plevy i precyzyjnym płaskim strzałem z kilkunastu metrów pokonał Dariusza Trelę. Kolejorz nie zamierzał na tym poprzestać. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował niepilnowany Maciej Wilusz, ale futbolówka minęła słupek bramki gospodarzy. Po tej akcji mecz stracił na tempie. Lech nieznacznie oddał inicjatywę Termalice, jednak niecieczanie nie potrafili tego wykorzystać i do przerwy to przyjezdni schodzili z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron mocny strzał Samuela Stefanika przeleciał tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Matusa Putnocky’ego. W odpowiedzi Wołodymyr Kostewycz technicznie uderzył z rzutu wolnego, lecz na posterunku był Dariusz Trela. W 67. minucie ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Wilusz, jednak i tym razem obrońca gości niecelnie główkował. Chwilę później zawodników Lecha wyręczył Artem Putiwcew, który po dośrodkowaniu Mihaia Raduta z rzutu rożnego i niefortunnej interwencji Vladislavsa Gutkovskisa pechowo interweniował między słupkami.

W 73. minucie było już 3:0 dla przyjezdnych. Co prawda Trela odbił przed siebie strzał Pawła Tomczyka, ale wobec dobitki Radosława Majewskiego nie miał nic do powiedzenia. Tuż przed ostatnim gwizkiem sędziego w sytuacji sam na sam znalazł się jeszcze Tymoteusz Puchacz, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł golkiper niecieczan. Ostatecznie Kolejorz bardzo pewnie triumfował 3:0.

Lech tym samym wykorzystał piątkowy remis liderującej stawce Jagiellonii Białystok (1:1 z Koroną Kielce) i zrównał się punktami z zespołem prowadzonym przez Michała Probierza. Termalica natomiast, mimo drugiej porażki z rzędu, zachowała siódme miejsce w ligowej tabeli.