Ekstraklasa. Kryzys Sandecji trwa, beniaminek tym razem słabszy od Piasta

W pierwszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali z Piastem Gliwice 0:3. Dla beniaminka rozgrywek był to już osiemnasty ligowy mecz bez wygranej z rzędu.

To, że seria Sandecji bez ligowego zwycięstwa będzie mogła się wydłużyć, pokazał już sam początek spotkania w Niecieczy. Podopieczni Kazimierza Moskala od pierwszego gwizdka sędziego zostali zepchnięci do defensywy, mając olbrzymie problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę rywali.

Swoją dominację goście potwierdzili golem w 15. minucie, kiedy to po centrze Gerarda Badii z rzutu rożnego całość świetnym strzałem głową zakończył Mateusz Szczepaniak.

Piast, po objęciu prowadzenia, nie zadowolił się takim stanem rzeczy i w kolejnej fazie meczu szukał kolejnego trafienia. Te przyszło w 32. minucie. Wówczas Tomasz Jodłowiec przejął źle wybitą piłkę przez Michała Gliwę. Wypożyczony z Legii Warszawa zawodnik natychmiast podał do Karola Angielskiego, a ten sprytnym uderzeniem od słupka dopełnił formalności.

Chwilę później mogli odpowiedzieć gospodarze, ale kapitalnie między słupkami zachował się Jakub Szmatuła, który w efektownym stylu wyciągnął „główkę” Pavlo Ksionza, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Była to właściwie jedyna godna odnotowania akcja zespołu z Nowego Sącza w pierwszej części widowiska.

Po zmianie stron nie wiele się działo. Drużyna Waldemara Fornalika spokojnie kontrolowała boiskowe wydarzenia, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Frustracja z ofensywnej niemocy beniaminka udzieliła się zwłaszcza Bartłomiejowi Kasprzakowi w 68. minucie, gdy obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Przyjezdni w doliczonym czasie gry dobili ekipę Kazimierza Moskala za sprawą rezerwowego Joela Valencii. Skrzydłowy – po zagraniu Sasy Ziveca – zdecydował się na płaski strzał z dystansu, po którym Michał Gliwa nawet nie próbował interweniować.

Ostatecznie Piast w pełni zasłużenie wygrał 3:0, dzięki czemu awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Sandecja z kolei zanotowała już osiemnaste ligowe spotkanie bez zwycięstwa z rzędu i wciąż okupuje ostatnią pozycję w stawce.