Ekstraklasa. Kryzys Lechii trwa, komplet punktów jedzie do Gliwic

Lechia Gdańsk po raz kolejny rozczarowała. Tym razem podopieczni Adama Owena niespodziewanie ulegli przed własną publicznością Piastowi Gliwice 0:2 w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów gościom zapewniły trafienia Mateusza Szczepaniaka oraz Michala Papadopulosa.

Dla Lechii niedzielna konfrontacja z ostatnim w tabeli Piastem była doskonałą okazją do przerwania serii czterech ligowych spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Początek meczu mógł wskazywać na to, że ekipa z Trójmiasta sprosta roli faworyta. Zaledwie kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego bliski zdobycia gola był bowiem Flavio Paixao, który uderzył głową w Jakuba Szmatułę, a ten szczęśliwie dla siebie trącił futbolówkę na słupek.

Zresztą, golkiper zespołu z Gliwic często musiał wykazywać się swoimi umiejętnościami i za każdym razem stawał na wysokości zadania. Jak choćby w 21. minucie, gdy w dobrym stylu zatrzymał próbę Sławomira Peszki z dystansu. Z czasem kolejne nieudane ofensywne zapędy biało-zielonych wywoływały coraz większą frustrację na twarzy trenera Adama Owena.

Skupieni głównie na defensywie przyjezdni czekali na możliwość przeprowadzenia kontry i jedną z nich – ku zaskoczeniu wszystkich – zakończyli powodzeniem. Była 65. minuta, kiedy to Tomasz Jodłowiec wygrał przebitkę w polu karnym, a następnie podał do Mateusza Szczepaniaka. Snajper gości przytomnym strzałem z siedmiu metrów nie dał większych szans Dusanowi Kuciakowi na skuteczną interwencję.

Od tego momentu boiskowa bezradność gospodarzy udzielała się jeszcze bardziej miejscowym kibicom. Lechia nie miała pomysłu na sforsowanie bezbłędnie spisującej się defensywy przyjezdnych, którzy w doliczonym czasie gry definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Wówczas Michal Papadopulos – po zagraniu z rzutu wolnego – uciekł Gersonowi i uderzeniem w kierunku dalszego słupka przypieczętował zwycięstwo Piasta.

Dzięki kompletowi punktów podopieczni Waldemara Fornalika opuścili strefę spadkową i awansowali na trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Pozycję wyżej plasuje się – mająca dwa oczka więcej – drużyna dowodzona przez Adama Owena.