Ekstraklasa. Korona wiceliderem, Scyzory lepsze od Arki

Korona Kielce pokonała 1:0 (1:0) na Kolporter Arenie Arkę Gdynia w 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy i awansowała na pozycję wicelidera. Bramkę na wagę zwycięstwa w 39. minucie zdobył Łukasz Sekulski.

Zarówno beniaminek z Gdyni, jak i skazywana na pożarcie Korona, spisują się w obecnym sezonie bardzo dobrze. Obie drużyny zajmują miejsca w pierwszej części tabeli, a bezpośrednie spotkanie było możliwością zdobycia kolejnych, cennych punktów.

Pierwsza połowa meczu na Kolporter Arenie byłaby spisana na straty, gdyby nie gol Łukasza Sekulskiego w 39. Korona Kielceminucie. Po odbiciu piłki przez Konrada Jałochę napastnika Scyzorów obsłużył Miguel Palanca, a najlepszy strzelec Korony w tym sezonie strzałem głową pokonał golkipera Arki. Wcześniej kibice oglądali dużo niedokładnych podań. Obie drużyny nie stwarzały sobie dogodnych okazji i nie potrafiły realnie zagrozić rywalom.

Korona Kielce 2Po przerwie częściej przy piłce utrzymywali się goście, którzy dążyli do wyrównania. Bliski szczęścia w 63. minucie był Dariusz Zjawiński. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się jednak od słupka. Gdynianie do końca nie potrafili przebić się przez defensywę gospodarzy i musieli uznać ich wyższość w dzisiejszym meczu.

Korona awansowała na pozycję wicelidera. Arka zajmuje 5. lokatę.