Ekstraklasa. Korona pokonała lidera w Gliwicach!

Do niemałej sensacji doszło w Gliwicach, gdzie miejscowy Piast przegrał z Koroną Kielce 0:1 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Komplet punktów złocistokrwistym zapewnił gol Bartłomieja Pawłowskiego. Mimo porażki podopieczni Radoslava Latala pozostaną liderem rozgrywek.

Przed dzisiejszym spotkaniem kielczanie byli właściwie spisywani na straty, albowiem do zespołu z Gliwic tracili aż 11 punktów. Boisko jednak zweryfikowało potencjał obu zespołów.

Marcin Pietrowski £ukasz SierpinaOd pierwszego gwizdka lepiej prezentowali się goście. Już w 10. minucie mogli objąć prowadzenie, gdyż Airam Lopez Cabrera z nieznacznej odległości od bramki minimalnie chybił. Jak należy pokonać Jakuba Szmatułę kilkanaście minut później pokazał Bartłomiej Pawłowski, który w obrębie pola karnego ograł Kornela Osyrę i ni to podaniem, ni strzałem umieścił piłkę w siatce rywali. Po straconym golu Piastunki zaczęły coraz groźniej atakować. Dzięki swojej determinacji udało im się wywalczyć kontrowersyjny rzut karny w 30. minucie. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Vacek, lecz jego intencje wyczuł Zbigniew Małkowski i Korona do przerwy schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Josip Barisic Vlastimir JovanovicPo wznowieniu gry zawodnicy Marcina Brosza zostali zmuszeni do cofnięcia się we własne pole karne. Szczęścia pod bramką przyjezdnych próbowali Patrik Mraz oraz Marcin Pietrowski, ale brakowało im dokładnego wykończenia akcji. W 69. minucie Tomasz Mokwa chciał dośrodkować, lecz wyszedł z tego… groźny strzał, który mógł zaskoczyć Małkowskiego. Golkiper gości był jednak cały czas skoncentrowany i nie popełnił ani jednego poważnego błędu w tym spotkaniu. Chwilę później Łukasz Sierpina stanął przed wielką szansą, aby powiększyć prowadzenie swojej drużynie, lecz zabrakło mu „zimnej krwi” w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą. W ostatnich fragmentach meczu Korona starała się grać na czas i to ostatecznie przyniosło im cenny komplet punktów. Piast musiał zatem pogodzić się z trzecią porażką w obecnym sezonie.

Gliwiczanie, mimo przegranej, cały czas pewnie przewodzą ligowej tabeli. Nad drugą Pogonią Szczecin mają obecnie sześć oczek przewagi. Złocisto-krwiści z kolei, dzięki drugiej wygranej z rzędu, awansowali na 5. pozycję, zrównując się tym samym punktami z Legią Warszawa – ta jednak do rozegrania ma jeszcze jedno spotkanie więcej.