Ekstraklasa. Korona goni czołówkę

Przerwa reprezentacyjna przysłużyła się zawodnikom Korony Kielce. Złocistokrwiści dopisali do swojego dorobku kolejne trzy oczka, pokonując na własnym terenie Wisłę Płock 2:0 i tym samym pnąc się w górę ligowej tabeli.

Już w ubiegłym sezonie – pod wodzą Marcina Bartoszka – twierdza Kielce była nie do sforsowania dla rywali. Piłkarze z Kielc zdali się wrócić pamięcią do tamtych czasów, ponownie prezentując się bardzo dobrze na własnym obiekcie w obecnej kampanii ligowej.

Nafciarze nie przyjechali być jednak jedynie statystami. Goście już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie, ale znakomitą interwencją po uderzeniu Igora Łasickiego popisał się Maciej Gostomski. Golkiper miejscowych był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny w pierwszych fragmentach meczu. Sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza Korony nie zdołał znaleźć także Konrad Michalak.

Tymczasem do siatki jako pierwsi trafili złocisto-krwiści. Seweryna Kiełpina zaskoczył Elia Soriano. Arbiter spotkania miał jednak wątpliwości, co do prawidłowości zdobytego gola. Po zweryfikowaniu swojej decyzji za pomocą systemu VAR bramki ostatecznie nie uznał. Wątpliwości nie było już po uderzeniu Mateusza Możdżenia, który tuż przed przerwą pokonał Kiełpina bezpośrednio z rzutu wolnego.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Ekipa z Mazowsza przeważała, ale nie była w stanie przełożyć przewagi na doprowadzenie do remisu. Wynik na dziesięć minut przed końcem ustalił Ivan Jukić. Chorwat wszedł z ławki rezerwowych i na zaznaczenie swojej obecności na murawie potrzebował zaledwie stu dwudziestu sekund. Piłka po strzale jednego z kolegów z zespołu odbiła się od pomocnika kielczan i zatrzepotała w siatce.

Korona, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowała na piąte miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy (osiemnaście punktów). Wisła z kolei, na chwilę obecną, zajmuje ósmą pozycję, mając na koncie siedemnaście oczek.