Ekstraklasa. Koniec sielanki w Kielcach, Ruch zatrzymał Koronę

Korona Kielce, po dwóch zwycięstwach, znalazła swojego pogromcę i doznała pierwszej porażki w obecnym sezonie. Lepsi okazali się piłkarze Ruchu Chorzów, którzy wygrali 2:1. I choć złocistokrwiści prowadzili po golu Pawła Sobolewskiego, ulegli podopiecznym Waldemara Fornalika. Komplet punktów Niebieskim zapewnili Eduards Visnakovs oraz Mariusz Stępiński.

Spisująca się zaskakująco dobrze Korona podejmowała równie osłabiony, co kielecka drużyna, Ruch. Gospodarze mieli udowodnić, że dwie wygrane na starcie sezonu to nie przypadek, a goście w ich obecnej formie zapewne wywieźć jakiekolwiek punkty.

kibice Ruchu ChorzówJuż w 7. minucie wynik spotkania otworzył Paweł Sobolewski, który strzelił gola… dośrodkowaniem. Centra pomocnika kieleckiej ekipy nie znalazła adresata w szesnastce gości, ale wpadła do siatki. Miejscowi zachęceni golem próbowali wskórać nieco więcej, jednak w decydujących momentach brakowało im opanowania i dokładności. Świetnie prezentowali się natomiast w defensywie, gdzie udawało im się kasować wszelkie akcje rywali. Nic jednak nie trwa wiecznie i tak też było tym razem. Do remisu w 35. minucie doprowadził Eduards Visnakovs, który potężnym strzałem pokonał Dariusz Trelę.

Piotr Malarczyk Pawe³ OleksyPo zmianie stron bliżsi szczęścia byli Niebiescy. Indywidualną akcję Rolanda Gigołajewa minimalnie niecelnym uderzeniem zakończył Patryk Lipski. Gospodarze odpowiedzieli groźną próbą Kamila Sylwestrzaka, którego w świetnym stylu zatrzymał Matus Putnocky. W 80. minucie na prowadzenie wyszli chorzowianie, a do siatki w swoim debiucie trafił Mariusz Stępiński. Goście do końca pilnowali korzystnego wyniku i tym samym zgarnęli komplet punktów.

Korona z sześcioma oczkami na koncie zajmuje 3. miejsce. Ruch z kolei z taką samą ilością punktów plasuje się na 5. lokacie.