Ekstraklasa. Kolew bohaterem Sandecji, beniaminek odwraca losy spotkania

Dwa gole Aleksandra Kolewa zapewniły piłkarzom Sandecji Nowy Sącz kolejną wygraną w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy. Beniaminek rozgrywek pokonał Pogoń Szczecin 2:1, choć po pierwszej połowie spotkania musiał odrabiać straty.

Portowcy prowadzili bowiem od 21. minuty meczu. Wówczas dośrodkowanie Ricardo Nunesa spod końcowej linii strzałem z powietrza wykończył Dariusz Formella. Duży błąd przy bramkowej akcji gości popełnił jednak Patrik Mraz, który wydawałoby się w prostej dla niego sytuacji zamiast wybić futbolówkę, minął się z nią.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego długo nie potrafili skruszyć muru obrony zespołu ze Szczecina. Ta sztuka udała się dopiero w 56. minucie, gdy z nieczysto trafionej piłki przez Tomasza Brzyskiego wyszło podanie do Aleksandra Kolewa. Bułgarski snajper wykorzystał nadarzającą się okazję i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Na kwadrans przed końcem spotkania beniaminek Lotto Ekstraklasy zadał kolejny cios. Na listę strzelców ponownie wpisał się Aleksandar Kolew, który po centrze Lukasa Kubana z prawego skrzydła pięknym strzałem głową zapewnił swojej drużynie, jak się później okazało, niezwykle cenną wygraną.

Dla Sandecji było to już drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Z dorobkiem jedenastu punktów ekipa Radosława Mroczkowskiego plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. Pogoń natomiast spisuje się poniżej oczekiwań i po siedmiu kolejkach zajmuje dopiero jedenastą pozycję, mając tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.