Ekstraklasa. Kolejny popis Angulo, Górnik lepszy od Lecha

Górnik Zabrze pokonał Lecha Poznań 3:1 w hicie 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Igor Angulo. Jednego dołożył Szymon Żurkowski. Kolejorz odpowiedział jedynie trafieniem Christiana Gytkjaera.

Pierwsze minuty na Stadionie im. Ernesta Pohla były bardzo wyrównane. Obie ekipy prezentowały odważny futbol, brakowało jedynie dogodnych sytuacji podbramkowych. Taka nadarzyła się w 13. minucie spotkania. Wówczas we własnej „szesnastce” Daniego Suareza sfaulował Rafał Janicki, a arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się niezawodny od początku sezonu Igor Angulo.

Po straconym golu Kolejorz zaczął grać z większym animuszem, brakowało jednak ostatniego podania. Znacznie lepiej na połowie przeciwnika radzili sobie za to gospodarze, którzy w 34. minucie prowadzili już 2:0. Rafał Kurzawa zauważył lepiej ustawionego Szymona Żurkowskiego, a ten uderzył zza pola karnego nie do obrony. Od tego momentu tempo meczu spadło. Taki obraz gry był widoczny aż do gwizdka arbitra zapraszającego na przerwę.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się zabrzanie. To jednak przyjezdni w 62. minucie zaliczyli kontaktowe trafienie. Wówczas Christian Gytkjaer skierował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. Podopieczni Nenada Bjelicy mogli wyrównać chwilę później. Wtedy to z dalszej odległości szczęścia próbował Maciej Gajos. Kapitan gości minimalnie jednak chybił.

Kwadrans przed końcem fatalny błąd popełniła defensywa Lecha, która źle ustawiła linię spalonego. Bezlitośnie wykorzystał to Igor Angulo, pewnym uderzeniem po raz drugi pokonując dziś Matusa Putnocky’ego. Dla Hiszpania był to już szesnasty ligowy gol w obecnym sezonie. Ostatnie minuty nie przyniosły większych emocji. Zawodnicy Marcina Brosza spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, w efekcie czego w pełni zasłużenie zwyciężyli 3:1.

Dzięki wygranej Górnik umocnił się na pozycji lidera. Nad drugą Jagiellonią Białystok beniaminek ma trzy oczka przewagi. Lech z kolei pozostaje bez ligowego zwycięstwa już od czterech kolejek, a w tabeli spadł na piąte miejsce.