Ekstraklasa. Kolejne zwycięstwo Pogoni, Miedź ciągle w strefie spadkowej

Pogoń Szczecin pokonała na własnym boisku Miedź Legnica 2:0 w ramach 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy strzelił Hiszpan Iker Guarrotxena.

Przyjezdni podeszli do swoich rywali z respektem i natychmiast oddali pole gry szczecinianom. Podopieczni Kosty Runjaicia prowadzili więc grę. Już w 8. minucie wypracowali sobie dobrą okazję. Radosław Majewski oddał strzał, ale Anton Kanibołocki nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi Miedź zagroziła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W polu karnym Pogoni doszło do zamieszania. Dobrze w tym wszystkim odnalazł się Sebastian Walukiewicz, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Piłkarze z Legnicy skupili się na grze z kontrataku. To owocowało tworzeniem groźnych ataków. Akcje ofensywne gości były jednak rozbijane. Najpierw daleko z bramki musiał wyjść Łukasz Załuska. Później piłkę na rzut rożny wybijał Walukiewicz. Pogoń natomiast nie mogła przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Kanibołockiego.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. Pierwszą groźną akcję Pogoń wypracowała dopiero po ponad godzinie gry. W 64. minucie Spas Delew świetnie zagrał do wybiegającego Ikera Guarrotxeny. Hiszpan znalazł się sam na sam z golkiperem. Zachował zimną krew, minął bramkarza i wpisał się na listę strzelców. Niedługo później Miedź ruszyła z atakiem. Juan Camara zacentrował w pole karne, ale główkę Aleksandara Miljkovicia bez problemu złapał Łukasz Załuska.

W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry ponownie dał znać o sobie Iker Guarrotxena. W 83. minucie nowo wprowadzony na boisko Rafał Stec ruszył prawą stroną, po czym dograł do Adama Buksy. Napastnik trącił futbolówkę, a ta trafiła pod nogi Guarrotxeny. Pomocnik bez zastanowienia przymierzył z szesnastu metrów i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Pogoń zwyciężyła w czwartym ligowym meczu z rzędu i kontynuuje drogę ku czołówce tabeli. Obecnie Portowcy zajmują siódme miejsce, mając na koncie dwadzieścia pięć punktów. Miedź pozostaje natomiast w strefie spadkowej tuż nad ostatnim w stawce Zagłębiem Sosnowiec. Beniaminek z Legnicy uzbierał do tej pory zaledwie trzynaście oczek.