Ekstraklasa. Kolejna wygrana Piasta, Ruch w strefie spadkowej!

Piast Gliwice po zaciętym pojedynku pokonał na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:1 w spotkaniu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Trzy punkty gospodarzom zapewniły trafienia Tomasza Mokwy i Aleksandara Sedlara. Jedynego gola dla Niebieskich zdobył Jarosław Niezgoda. Po dzisiejszym meczu podopieczni Waldemara Fornalika znaleźli się w strefie spadkowej.

Już pierwsze minuty pokazały, że spotkanie w Gliwicach będzie dość wyrównane. Gra toczyła się głównie w środku pola i żadna z ekip nie zamierzała jedynie bronić dostępu do własnej bramki. Po upływie dwudziestu minut lekką przewagę uzyskali gospodarze, lecz ciężko było im się przedrzeć się przez szczelną defensywę Niebieskich. Ta sztuka udała się Piastunkom dopiero pod koniec pierwszej połowy. Josip Barisić zagrał do Tomasza Mokwy, a ten pewnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bezradnie interweniującego Kamila Lecha.

Kamil LechTuż po zmianie stron Maciej Jankowski powinien był podwyższyć prowadzenie gliwiczanom, jednak znakomitą paradą popisał się Lech. Po tym ostrzeżeniu do ciężkiej pracy zabrali się goście i po wielu nieudanych próbach w końcu zmusili do kapitulacji Jakuba Szmatułę. W 60. minucie Jarosław Niezgoda celnym strzałem z najbliższej odległości zamknął dośrodkowanie Martina Konczkowskiego.

pi³karze PiastaKwadrans później Patrik Mraz mógł wyprowadzić na prowadzenie gospodarzy, lecz po raz kolejny dobrze między słupkami spisał się Kamil Lech. W 86. minucie golkiper przyjezdnych musiał już wyciągać piłkę z własnej bramki. Patrik Mraz zacentrował z rzutu rożnego, a leżący na murawie Aleksandar Sedlar zdobył, jak się później okazało, zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Dzięki dzisiejszej wygranej Piast awansował na dziesiątą pozycję w tabeli i ma na swoim koncie czternaście punktów. Ruch natomiast znalazł się w strefie spadkowej. Niebiescy z dorobkiem jedenastu oczek wyprzedzają w stawce jedynie Wisłę Kraków, która swój mecz rozegra jutro.