Ekstraklasa. Kiełb bohaterem Korony

Korona Kielce po raz trzeci z rzędu zwyciężyła na własnym stadionie w rozgrywkach Ekstraklasy. Tym razem złocistokrwiści pokonali Lechię Gdańsk 2:0. Bohaterem spotkania został rezerwowy Jacek Kiełb, który zdobył oba gole.

Przyjście trenera Macieja Bartoszka odmieniło kielecką drużynę, która – zwłaszcza na swoim stadionie – gra już zdecydowanie lepiej. Tym razem zadanie nie było jednak zbyt proste. Na Kolporter Arenę zawitał wicelider ligi – Lechia Gdańsk.

Początek spotkania zapowiadał ciekawe widowisko. Pierwsi dobrą sytuację stworzyli sobie przyjezdni. Na bramkę miejscowych przymierzył Milen Gamakow, ale futbolówkę zatrzymał Zbigniew Małkowski. Swój kunszt bramkarski zaprezentował także Vanja Milinković-Savić, który wygrał pojedynek sam na sam z Nabilem Aankourem. Kolejne fragmenty meczu to jednak spory przestój i brak poważniejszego zagrożenia zarówno dla jednej, jak i drugiej defensywy. W 31. minucie z dystansu uderzył Dani Abalo. Jego strzał z problemami obronił Milinković-Savić.

Po przerwie na boisku pojawił się Jacek Kiełb, który wziął sprawy w swoje ręce i już cztery minuty po zmianie wpisał się na listę strzelców. Ustawiony na szpicy zawodnik wykorzystał asystę Aankoura i mocnym uderzeniem po rękach bramkarza umieścił piłkę w siatce. Goście nie potrafili przejąć inicjatywy i powalczyć o wyrównującego gola. Zamiast tego w doliczonym czasie gry wynik na 2:0 ustalił Kiełb.

Kielczanie, dzięki trzeciemu domowemu zwycięstwu z rzędu, awansowali do grupy mistrzowskiej. Z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów plasują się na siódmym miejscu. Lechia pozostała wiceliderem Ekstraklasy. Pierwszej Jagiellonii Białystok ustępuje jedynie gorszym bilansem bramkowym.