Ekstraklasa. Kasper Hamalainen pogrążył swój były klub

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:1 w sobotnim spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka meczu. W 90. minucie gola dla Kolejorza zdobył Marcin Robak, ale w doliczonym czasie gry Wojskowi zdołali jeszcze strzelić zwycięską bramkę. Bohaterem mistrzów Polski został Kasper Hamalainen, były piłkarz drużyny z Poznania.

Obie drużyny spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Legia awansowała co prawda do Ligi Mistrzów, ale w Ekstraklasie plasowała się blisko strefy spadkowej. Lech nie gra w europejskich pucharach, lecz mniejsza ilość spotkań do rozegrania nie przekłada się póki co na ich pozycję w tabeli. Zarówno jedni, jak i drudzy przegrali swoje mecze w dwunastej kolejce i teraz chcieli zdobyć komplet punktów.

O pierwszych kilkunastu minutach pierwszej części gry można napisać, że się odbyły. Brakowało ciekawych akcji i Pi³karze Legii ciesz¹ siê ze zwyciêstwastrzałów. W 17. minucie na uderzenie zdecydował się Szymon Pawłowski, ale nie trafił w bramkę. Cztery minuty później Wojskowi spróbowali odpowiedzieć. Z okolic pola karnego gości strzelał Nemanja Nikolić, jednak nieznacznie chybił. Potem znów przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła nawet oddać celnego uderzenia. W 41. minucie znów groźnie zrobiło się w polu karnym zespołu z Poznania. Nikolić powinien w tej sytuacji zdobyć gola, ale po minięciu bramkarza rywali… przestrzelił. Tuż przed przerwą uderzał jeszcze Vadis Odjidja-Ofoe, lecz kopnął wprost w obrońcę rywali. Pierwsza połowa była bardzo słabym widowiskiem.

Tuż po wznowieniu gry mecz się ożywił. W 47. minucie Matus Putnocky zdołał odbić strzał Tomasza Jodłowca z trzech metrów. Kilka minut później dwa razy odpowiadali piłkarze Kolejorza, jednak uderzenie Macieja Makuszewskiego odbił Marcin RobakArkadiusz Malarz, zaś Szymon Pawłowski znów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 56. minucie główkował Miroslav Radović, ale Putnocky nie miał problemów z interwencją. Chwilę później Lasse Nielsen minimalnie spóźnił się do zgrania Łukasza Trałki po rzucie rożnym. Zaraz potem odpowiedziała Legia. Ponownie próbował Nikolić, lecz po raz kolejny świetnym refleksem wykazał się golkiper gości. Węgierski napastnik gospodarzy próbował jednak dalej i w 64. minucie wpisał się na listę strzelców. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Michał Kucharczyk. W 68. minucie Lech mógł wyrównać, ale Marcin Robak uderzył głową niecelnie. W kolejnych minutach poznaniacy zaatakowali, lecz stołeczna ekipa również miała swoje okazje. W 80. minucie z rzutu wolnego zaskoczyć Putnocky’ego mógł Guilherme, jednak Słowak zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Pi³karze Legii ciesz¹ siê z golaW 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości za faul Michała Kopczyńskiego na Macieju Makuszewskim. Do futbolówki podszedł Robak i umieścił ją w siatce. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył… rezerwowy bramkarz Kolejorza Jasmin Burić. Chwilę później mistrzowie Polski zadali decydując cios. Uderzenie Łukasza Brozia zdołał odbić Putnocky, ale wobec dobitki Kaspera Hamalainena był już bezradny. W ten sytuacji błąd popełnił arbiter Szymon Marciniak, który nie zauważył, że Fin w momencie strzału kolegi z zespołu znajdował się na spalonym.

Dzięki wygranej Legia awansowała na ósme miejsce w tabeli. Podopieczni Jacka Magiery mają na koncie szesnaście oczek. Identyczny dorobek punktowy ma Lech, który plasuje się jedną pozycję niżej od swojego dzisiejszego rywala.